Reklama

Renault R-Link 2 - tablet, ktorý máte stále v aute

Marek Šimunek
50 %
Nový Renault Talisman si môžete vybaviť multimediálnym systémom R-Link 2. Ten predstavuje veľký tablet, ktorý budete mať v aute vždy so sebou. Čo ponúkne?

Renault Talisman Grandtour je priestranné kombi, ktoré okrem unikátneho dizajnu určite zaujme aj technologickou výbavou. Doslova jej centrom je multimediálny systém R-Link 2, ktorý sa ovláda prostredníctvom 8,7“ tabletu.

Ten je centrálnym prvkom palubnej dosky. Samozrejme, aj R-Link 2 ponúkne dotykové ovládanie. Našťastie sú všetky prvky menu dostatočne veľké, takže nie je problém s ovládaním ani počas jazdy.

Po štarte máte k dispozícii štyri samostatné obrazovky, na ktorých si môžete zobraziť informácie podľa svojich potrieb. Prvá je vždy venovaná aktuálnemu času a údajom o zvolenom profile. Každý vodič auta si môže nastaviť svoj vlastný profil.

Ak teda pôjde autom vaša manželka, jednoducho si prepne nastavenie systému podľa seba. Následne, keď si do auta sadnete vy, budete mať k dispozícii všetko tak, ako keď ste Talisman opustili naposledy.

Jednotlivé prvky na domácich obrazovkách predstavujú widgety, ktoré si môžete ľubovoľne usporiadať. Pre navigáciu v systéme R-Link 2 môžete využiť tak dotykovú obrazovku, ako aj postranné dotykové tlačidlá.

Tie poskytujú prístup k niektorým základným funkciám systému. Okrem toho môžu byť niektoré modely vybavené aj samostatným hardvérovým ovládačom. Pomocou neho môžete systém ovládať bez toho, aby ste sa museli dotýkať displeja.

Samotný systém R-Link 2 poskytuje aj prístup k nastaveniam jednotlivých prvkov vozidla. Môžete napríklad ovládať nastavenia klimatizácie, ambientného osvetlenia, Renault Multi Sense, ale aj nastavenia bezpečnostných systémov či parkovacieho asistenta.

Dokonca priamo v R-Link 2 nájdete aj časť, ktorá vyhodnocuje ekonomiku vašej jazdy a učí vás šetriť palivo. Úvodná ponuka je vždy rozdelená do šiestich samostatných ikon. Prvé miesto patrí navigácii. Tá na takto veľkom displeji vyzerá doslova úchvatne. T

o platí najmä v prípade, ak ste v meste, v ktorom je k dispozícii 3D zobrazenie budov. Poteší aj priame navigovanie do jazdných pruhov, takže sa ani v prípade zložitejších križovatiek nestane, žeby ste nesprávne odbočili.

Samozrejme okrem toho, ako majiteľ nového Renaultu Talisman, získate na 36 mesiacov zadarmo aktualizované dopravné informácie. Pred cestou tak budete vždy vedieť, čo vás čaká. Ovládanie navigácie je intuitívne a Renault si zaslúži pochvalu za použitie bežnej QWERTY klávesnice.

Písanie je podstatne jednoduchšie. Ak sa neradi pozeráte na šípku počas navigovania, môžete si zvoliť aj zobrazenie vozidla. K dispozícii sú reálne modely, ako aj niektoré koncepty automobilky.

Druhou záložkou sú multimédiá, ktoré poskytujú prístup k FM rádiu, digitálnemu rádiu, alebo iným zdrojom hudby. Pre prehrávanie vašich obľúbených skladieb môžete využiť aj slot pre pamäťovú kartu alebo USB, ku ktorému si pripojíte hardisk.

Oveľa príjemnejšie je však počúvať hudbu zo smartfónu, systém zobrazí aj obrázok prehrávaného albumu. Ovládanie hlasitosti, ako aj prepínanie skladieb, má na starosti samostatný ovládač pod volantom.

Samozrejme nechýba ani podpora Android Auto a Apple CarPlay, takže po tejto stránke si svoje nájde v R-Link 2 každý. Hlasového asistenta v podobe Siri alebo Google môžete aktivovať tlačidlom priamo na volante.

Ak však radi využívate funkciu zrkadlenia smartfónu prostredníctvom funkcie MirrorLink, môžete ju využiť tiež.

Menu Telefón, ku ktorému sa dostanete aj stlačením ikony na domácej obrazovke ponúkne rýchly prístup k telefónnemu zoznamu, alebo volaným kontaktom. Na vyhľadanie kontaktu môžete využiť plnohodnotnú QWERTY klávesnicu.

V sekcii aplikácie nájdete prístup do obchodu R-Link Store. Svoj multimediálny systém totiž môžete obohatiť o ďalšie aplikácie, ktoré pridajú doplňujúce údaje. Patria sme napríklad aplikácie pre sledovanie cien pohonných hmôt, parkovacích miest, či dokonca aplikácie pre sledovanie vášho Twitter konta, alebo e-mailov.

Aj tieto služby získate ako nový majiteľ Renaultu vybaveného multimediálnym systémom R-Link 2 na 36 mesiacov zadarmo. Posledné dve položky slúžia na prístup k nastaveniu jednotlivých parametrov vozidla a systému.

Tu si nastavujete osvetlenie, spomínané bezpečnostné systémy alebo personalizovaný systém nastavení vozidla Renault Multi Sense. Samozrejme si v nastaveniach môžete meniť aj jazyk, tému, profily a funkcie ovládania.

Renault R-Link 2 je vyspelý multimediálny systém, ktorý vo svojej poslednej verzii pridal okrem pohodlného ovládania aj podstatne lepšiu integráciu smartfónu do systémov vozidla. Je to skutočný tablet integrovaný vo vašom aute.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.