Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Regulátori Európskej únie skúmajú kryptomeny a možné podvody s nimi spojené

Regulátori Európskej únie skúmajú kryptomeny a možné podvody s nimi spojené
Zdroj | Hacker Noon
Michal Biznár
Regulátori Európskej únie skúmajú kryptomeny a možné podvody s nimi spojené
Zdroj | Hacker Noon
Zdroj | Hacker Noon

Po vzore USA, aj úrady EÚ detailne preskúmavajú kryptomenové projekty a tzv. počiatočné ponuky kryptomeny, za ktorými sa často skrývajú podvody.

ICO (Initial Coin Offering) alebo počiatočná ponuka kryptomeny je zaužívaný postup financovania kryptomenových projektov. Postup je nasledovný: firma prezentuje svoj projekt videom a stránkou, kde uvedie zakladateľov. Následne majú potenciálni investori možnosť podporiť projekt nákupom tokenov alebo kryptomeny, ktorá vznikne spolu s kryptomenovým projektom.

Potom už je iba otázkou času, kým sa ukáže, či bola investícia výhodná alebo či projekt nebol úspešný, prípadne slúžil iba na jedno – oklamať ľudí, aby doň vložili peniaze.

Zdroj | Robinhood
Pozrite si

Burza Coinbase otvára brány pre ďalšie kryptomeny

ICO operácie boli vo viacerých krajinách zakázané a reklamy na internete boli vymazané zo stránok Google. V USA a v EÚ sú tieto operácie naďalej povolené, no úrady sa snažia o reguláciu a prísnejšiu kontrolu.

Európske úrady skúmajú kryptomenové projekty prípad po prípade. Podobne ako bežné finančné nástroje, aj ICO financovanie spadá pod regulácie.

Koncom roku by sa mala spracovať správa o kryptomenových projektoch, na základe ktorej sa budú riešiť aj projekty, ktoré v kontrole neuspeli.

Napriek odporučeniam zo strany Európskej únie, ľudia naďalej nakupujú a investujú do nových kryptomenových projektov, z ktorých je veľký počet pochybných.

Zdroj | coindesk
Pozrite si

Prvá štátna kryptomena skončila ako prepadák

Napriek nízkej bezpečnosti operácií a vysokým rizikám straty peňazí, ľudí láka možnosť rýchleho zbohatnutia, ktorú spustil ošiaľ menom Bitcoin. Ten v minulom roku dosiahol hranicu vyše 15 tisíc eur. Napriek tomu, že momentálne dosahuje hranicu iba okolo 5 500 eur, kryptomeny sú naďalej populárnymi.

O reguláciách kryptomien na úrovni celej Európskej únie sa hovorí dlhšie. Momentálne má naďalej každá krajina nastavené vlastné regulácie.

Zdroj