Sengled SNAP – inteligentná žiarovka s kamerou

Umiestnenie kamery do inteligentnej žiarovky nie je nový nápad, Sengled však zaujme prepracovanou aplikáciou a ovládaním.

Naše hodnotenie

70%
0 100

Výhody

  • závit E27 a jednoduchosť inštalácie
  • prehľadná aplikácia a funkcie
  • kvalita 1080p videí, IP54

Nevýhody

  • väčšie rozmery a hmotnosť
  • ukladanie videí iba do cloudu
  • menší 140º uhol záberu

Jednou vetou

Sengled SNAP vás upúta jednoduchosťou inštalácie, prepracovanou aplikáciou, praktickými funkciami a kvalitou snímaného videa.

Sengled poznáme vďaka inteligentným žiarovkám, z ktorých väčšina dokáže prehrávať aj hudbu. Výrobca však svoje portfólio neustále rozširuje a vo svojej ponuke má už aj žiarovku s integrovanou kamerou.

SNAP je s priemerom 12 cm pomerne veľká žiarovka a nezmestí sa do každej lampy. Výhodou však je mimoriadne jednoduchá a rýchla inštalácia. Žiarovku totiž stačí zaskrutkovať do štandardnej pätice E27 a v podstate je pripravená na používanie.

Pozrite siSengled Pulse – geniálne žiarovky, ktoré hrajú

Kamera ponúka Full HD rozlíšenie a uhol záberu 140º. Nechýba nočný režim.

Ihneď ju môžete využívať ako LED svetlo s výkonom 14 W a svetelným tokom 850 lm. Mne nevyhovovala teplá biela farba žiarovky s hodnotou 3000 Kelvinov, keďže dom mám kompletne osvetlený studenou bielou. Výkon je tiež slabší, ak by ste chceli SNAP použiť ako hlavnú žiarovku napríklad v obývačke. Do iných miestností však ako zdroj svetla postačí.

Aby ste si mohli užívať výhody vstavanej kamery, je potrebné SNAP spárovať s aplikáciou Sengled Snap, ktorá je dostupná pre iOS aj Android zariadenia.

Žiarovku som s aplikáciou spároval na prvý pokus, a to aj napriek tomu, že môj Wi-Fi router bol o poschodie nižšie a výrobca vyslovene žiada pri inštalácii blízkosť všetkých párovaných zariadení: Wi-Fi router, smartfón a žiarovku. Príjemným prekvapením je prostredie aplikácie, ktoré je prehľadné a jednoduché. Ihneď viete, čo máte robiť.

Môžete si meniť intenzitu svetla či nastaviť časový režim automatického zapnutia a vypnutia svetla. To však môžete robiť aj s inými inteligentnými žiarovkami, preto som bol zvedavý najmä na kameru a jej možnosti. Výhodou je, že s jednou aplikáciou môžete mať spárovaných viacero kamier SNAP.

Priamo v aplikácii vidíte živý obraz, pričom môžete počúvať aj zvuk zo snímanej scény. Cez SNAP môžete aj hovoriť, okrem mikrofónu obsahuje aj reproduktor. Kamera dokáže ukladať videozáznam do cloudu, ktorý máte na prvých 90 dní zadarmo.

Potom je však už služba spoplatnená, a to v závislosti od času, ako dlho budú uchované vaše záznamy v cloude. Cena je od 3,50 € do 18,50 € mesačne. Úprimne, radšej by som mal možnosť ukladania záznamu aj na pamäťovú kartu.

Pozrite siSengled uvedie nové modely inteligentných žiaroviek

V aplikácii vidíte uložené záznamy v prehľadnom kalendári, pričom dĺžka záznamov je 15 sekúnd a nenašiel som možnosť úpravy na dlhší interval. Kvalita záznamu ma však príjemne prekvapila, po skúsenosti s konkurenčným produktom som bol z ostrých detailov Full HD záznamu až nadšený. Môžete si však zvoliť aj nižšie rozlíšenie.

Kamera ponúka aj nočný režim a nechýba detekcia pohybu. Môžete si dokonca vybrať a označiť zóny, v ktorých má kamera sledovať pohyb. Zapnúť si môžete aj notifikácie o pohybe vo vami vyznačenej zóne.

Prostredie aplikácie Snap je prehľadné.
Nechýba živý náhľad na snímaný priestor.

Škoda len, že výrobca nepoužil širší uhol záberu, ak si kameru umiestnite do väčšej miestnosti, niektoré miesta jednoducho neuvidíte. V čase 360º kamier s jediným objektívom by to chcelo vidieť viac. Dôvodom je pravdepodobne i cena, ktorá pri SNAP nie je prehnaná. Aktuálne sa dá žiarovka kúpiť v akcii za 199 €, čo je dobrá ponuka (jej bežná cena je totiž 289 €).

Sengled SNAP vás upúta jednoduchosťou inštalácie, prepracovanou aplikáciou, praktickými funkciami a kvalitou snímaného videa. Zamrzí však ukladanie videí iba do spoplatneného cloudu a taktiež veľkosť kamery či menší uhol záberu.

ZdrojČasopis TECHBOX 11/2016

Komentáre k článku