Samsung Galaxy S III a naše prvé dojmy

Už tri dni máme k dispozícií jeden z najočakávanejších smartfónov súčasnosti. Veď predsa jeho objednávky sa už doťahujú na 10 miliónovú hranicu, a to je pre smartfón s Androidom vynikajúce číslo. Ako si teda zatiaľ počína v teste nový „iPhone killer“?

Samsung Galaxy S III

Tretia generácia nastupuje

Prvý dojem z nového smártfónu, ktorý som už mal česť vyskúšať a ohmatať pri predstavení v Londýne je… veľmi pozitívny! (Článok z predstavenia nájdete v aktuálnom čísle časopisu TECHBOX) Skutočne som sa už dlho nestretol s tak spoľahlivým telefónom. Doterajšie malé hodnotenie som rozdelil do viacerých zaujímavých kategórií. Pozrite sa, aký je Samsung Galaxy S III super!

Samsung Galaxy S III

Obrazovka:

Síce sa Samsung rozhodol pre starší typ technológie displeja PenTile, nemusíte sa obávať straty kvality. Super AMOLED odvádza svoju prácu veľmi dobre a HD rozlíšenie napomáha jemnosti, aj keď jednotlivé pixely stále rozoznáte aj voľným okom. Ale nájdete lepší displej? Podanie farieb je výborné a jas dostatočný. Navyše funkcia, ktorá sleduje vaše oči a nezhasína displej funguje vynikajúco.

Dizajn:

Veľmi kritizovanou časťou novej vlajkovej lode je dizajn. Telefón v skutočnosti vyzerá síce omnoho lepšie ako na fotografiách, no na zadok ma vzhľad neposadil. Ďalším používateľom taktiež nemusí vyhovovať plast, ktorý Samsung rád používa. Zaujímavé však je, že ani nebudete vedieť prečo, jednoducho budete radi nosiť S III vo vrecku. Frajerke sa tiež páči, tak predsalen na ňom niečo bude :)

Výkon:

S čistým svedomím môžem povedať, že Samsung Galaxy S III je najvýkonnejším smartfónom na trhu. Silu nového procesora doslova cítiť v každom dotyku. Odozva je za každých okolností vynikajúca. Keď idete po najlepších, S III najlepší naozaj je! Mapy, email, kalendár akékoľvek náročné hry sú rýchlejšie spustené a pracuje sa v nich svižnejšie a plynulejšie. Surfovanie webom je neporovnateľne rýchlejšie oproti Samsungu Galaxy S II alebo Note. Skutočne mám dojem, že som ešte vyladenejší OS Android nevidel.

Nový Systém:

Nainštalovaný Android 4.0.4 používa ako nadstavbu nový TouchWiz, ktorý na mňa urobil výborný dojem a je zatiaľ najprepracovanejším zo všetkých doterajších. Ponúka mnoho nových nastavení, ktoré výborne rozširujú jeho možnosti. Najväčší dojem namňa urobilo prehrávanie Full HD video na pozadí (v galérií snímka s mapou a videom) alebo spomínané sledovanie očí. Chválim aj použitie notifikačnej diódy, ktorá hlási zmeškané udalosti alebo slabý stav batérie. Ale to nie je zďaleka všeko. Nový Samsung rozoznáva ľudí na fotografiách, ponúka lepšiu prácu s kontaktmi a prináša viac sociálnych prvkov. Napríklad rozozná vašich priateľov na fotografii a jedným kliknutím ju pošle konkrétnym ľuďom na nej. Výborné je aj rozšírenie sťahovacej lišty tzv. pull down menu, ktorá ponovom ponúka vstup do nastavení a až 10 rôznych skratiek (Wi-Fi, GPS, Zvuk, Otočenie obra., Šetrenie ener., Oznámenia, Mobilné dáta, Bluetooth, Režim jazdy a Synchronizácia). Celý telefón je vraj dizajnovaný pre ľudí a prínáša akési spojenie s prírodou. Domáca obrazovka prináša pekný efekt odblokovania, akoby ste sa dotkli hladiny vody. Len zvuky systému som radšej vypol, stále žblnkotanie vody pri každom kliku ma netešilo.

Kamera:

Vylepšený 8 Mpx fotoaparát sa nemá začo hanbiť. Napomáhajú aj nové funkcie ako sekvenčné snímanie, HDR alebo konečne touchfocus pri videu. Kvalitou výsledných fotografií a videí sa môže nový Samsung zaradiť do top trojky najlepších foto-telefónov. Určite poteší aj snímanie fotografí v plnom rolíšení počas nahrávania Full HD videa. Pri sekvenčnom snímaní môžete nechať vybrať systém aby zvolil najlepšiu z ôsmich fotografií alebo sami si vyberiete z 20 nasnímaných. Pozrite sa na skúšobné fotografie a video.

Batéria:

Ak očakávate výrazné zlepšenie oproti staršiemu modelu, budete sklamaní. Žiadny razantný skok sa neudial, avšak výdrž stúpla v každom ohľade. No ak sa pozrieme na konkurenciu, majiteľ S III môže byť stále vysmiaty.

Na veľkú recenziu sa môžete tešiť už v následujúcom čísle časopisu TECHBOX.

(onedlho doplníme ďalšie vlastné fotografie telefónu)

Samsung Galaxy S III

Operačný Systém a UI Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwitch) ; TouchWiz 4.0 UI
Siete a dátové prenosy GSM, 3G, LTE (niektoré trhy) ; Dáta – HDPSA (21 Mbps) HSUPA (5,76 Mbps)
Displej Super AMOLED, 4,8″, 720 x 1 280 bodov (HD), 306 ppi,
Procesor a GPU štvorjadrový, 1 400 MHz, Exynos 4212 ; GPU – Mali 400MP
Pamäte 1 GB RAM ; 16 / 32 / 64 GB vnútorná
Fotoaparát 8 Mpx, AF, LED ; Video – Full HD (1 920  x 1 080 bodov), 30 fps, Touchfocus ; Sekundárna – 1,9 Mpx
Bezdrôtové moduly GPS s A-GPS ; Glonass, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (Direct a Hotspot) ; Bluethooth 4.0 s EDR a A2DP ; NFC ; DLNA ; FM Rádio
Konektory 3,5 mm audio ; micro SIM karta ; micro USB 2.0 – MHL ; microSD do 64 GB
Iné vybavenie Počas nahrávania Full HD videa možnosť fotiť snímky v plnom rozlíšení ; senzor osvetlenia ; digitálny kompas ; gyroskop ; senzor priblíženia ; bezdrôtové nabíjanie ;
Rozmery, hmotnosť a batéria 136 x 70 x 8,6 mm ; Hmotnosť 133 g ; Batéria 2 100 mAh
Cena a dostupnosť od 600 € ; 4. jún 2012

Samsung Galaxy S III

Foto: Techbox

Komentáre k článku