Philips 55PUS7502/12 – keď Ambilight stále baví

ZDROJ | Philips

Ak sa raz stanete majiteľom televízora s funkciou Ambilight, už nebudete chcieť žiadny iný. Je však práve Philips séria 7000 dobrou voľbou?

Naše hodnotenie

96%
0 100

Výhody

  • funkcia Ambilight
  • špičkový obraz
  • Android TV + QWERTY ovládač

Nevýhody

  • nevýrazný dizajn
  • zvuk vzhľadom na samostatný basový reproduktor

Jednou vetou

Philips 7502 v testovanej 55-palcovej uhlopriečke je výbornou voľbou TV do 2-tisíc eur, ak chcete kvalitný 4K UHD obraz a skutočne využiteľné funkcie SmartTV.

Osobne som veľký fanúšik televízorov Philips, vlastním 55-palcový model série 8000 z roku 2012 (pôvodná cena 2 599 €). Práve preto som chcel vyskúšať, čo sa za 5 rokov v ponuke zmenilo. Testovaná 55-palcová uhlopriečka modelu 7502 dizajnom veľmi nezaujme. A to aj napriek nápaditému umiestneniu reproduktorov do samostatnej lišty pod 4K Ultra HD LED panel.

ZDROJ | Philips

Po zapnutí vás však ohúri 3-stranný Ambilight, ktorý je žiarivejší a pribudli mu nové funkcie. Môžete si vybrať viac efektov a to nielen podľa obrazu, ale i podľa zvuku. Nudný dizajn je tak po každom zapnutí televízora ihneď atraktívny a nudu zažijete len u každého známeho, ktorý vám zapne „bežný“ televízor. Ambilight je návykový a nikdy vás neomrzí.

Navyše si môžete televízor prepojiť so svietidlami a žiarovkami Philips Hue, čím sa emócie zo sledovania dostanú úplne do celej miestnosti.

QWERTY klávesnica na opačnej strane diaľkového ovládača je obrovskou výhodou najmä pri využívaní online aplikácií Google Play.

Potešilo ma, že Philips stále ponúka diaľkové ovládanie aj s QWERTY klávesnicou zo zadnej strany. Geniálny nápad, ktorý oceníte najmä pri vyhľadávaní filmov v NETFLIX-e (aj vlastné tlačidlo), videí na YouTube či v inej streamovacej službe.

Menu televízora je mimoriadne intuitívne, pohyb v ňom rýchly a v praxi budete často radi využívať predinštalované aplikácie od Philipsu vrátane tých z Google Play. Tu pochopíte aj to, že Android (verzia 6.0.1) má v TV význam.

Poteší totiž veľký výber aplikácií prispôsobených obrazovke TV vrátane hier, ako napríklad Asphalt, ktorý môžete pohodlne hrať len s diaľkovým ovládačom. Na aplikácie máte k dispozícii cca. 9,5 GB zo 16 GB internej pamäti. Využiť však môžete aj externý disk.

Aplikácií je k dispozícii dostatok, nechýba NETFLIX, YouTube a kľudne si môžete stiahnuť aj hry.

Obraz je typicky špičkový, a to aj vďaka novej technológii P5 Perfect Picture Engine, ktorá digitálne optimalizuje kvalitu obrazu na najvyššiu možnú úroveň množstvom procesov na pozadí.

Ostrosť, detaily, žiarivé farby, plynulejší pohyb či skutočne viditeľné vylepšenie kvality a šumu prehrávaného zdroja, na to sa môžete pri novinke tešiť ako na úplný štandard. Navyše je k dispozícii aj HDR Premium, takže zážitok môže byť ešte lepší.

K obrazovej kvalite nemám žiadne výhrady, naopak som nadšený. K dispozícii je aj DTS HD zvuk pričom o basovú zložku sa stará samostatný reproduktor v zadnej časti televízora. Síce Philips 7502 je zvukovo lepší ako väčšina súčasnej konkurencie, i tak som čakal viac. Zvuk je nevýrazný a odporúčam prepojenie na poriadne domáce audio.

Celkovo som sa utvrdil v tom, že ak si raz kúpite „lepší“ televízor, o päť rokov budete stále IN. Veľa sa toho totiž nezmenilo.

Philips 7502 v testovanej 55-palcovej uhlopriečke s cenou 1 799 € je výbornou voľbou TV do 2-tisíc eur, ak chcete kvalitný 4K UHD obraz a skutočne využiteľné funkcie SmartTV. Čerešničkou je stále unikátny Ambilight a diaľkové ovládanie s QWERTY klávesnicou. Od našej redakcie si vyslúžil ocenenie TIP REDAKCIE.

ZdrojČasopis TECHBOX 11/2017

Komentáre k článku