OMRON M7 Intelli IT – smart tlakomer aj pre neskúsených

ZDROJ | OMRON

Po dlhom čase sa v redakcii ocitlo zariadenie, ktoré bežne netestujeme - tlakomer. Nie je to však obyčajný tlakomer, ale inteligentný. Čo taký tlakomer dokáže?

Naše hodnotenie

92%
0 100

Výhody

  • jednoduchá obsluha
  • Bluetooth + appka
  • viacero senzorov

Nevýhody

  • vyššia cena
  • pomerne veľké rozmery

Jednou vetou

Až na cenu, ktorá je vzhľadom na nie smart tlakomery pomerne vysoká, je nový OMRON výbornou vecičkou pre tých, ktorí si zvyknú doma často merať tlak.

OMRON M7 Intelli IT 2
ZDROJ | OMRON

Hoci testujeme prakticky všetko, čo má dočinenia s technológiami súčasnosti, tlakomer sme v redakcii ešte nemali. Preto som chcel zistiť, ako sa dá využiť inteligencia v tlakomere pre zjednodušenie života. OMRON M7 Intelli IT je na prvý pohľad rovnaký, ako ostatné tlakomery výrobcu.

Tento je však vybavený Bluetooth LE modulom, vďaka ktorému je možné spárovať ho s mobilnou appkou OMRON Connect (iOS aj Android).

Párovanie je veľmi jednoduché – podržať tlačidlo, nájsť tlakomer v smartfóne, kliknúť pre potvrdenie a hotovo. To ma potešilo, pretože s párovaním novodobých smart zariadení býva často problém. Tu to zvládne hocikto.

OMRON M7 Intelli IT scr 3-2 OMRON M7 Intelli IT scr 4-2

Appka má jednoduchý dizajn, je prehľadná, jedine zobrazenie v grafoch mohlo byť riešené inak. Aplikácia má ale tú výhodu, že si pamätá viac meraní, ako len 100 meraní v pamäti tlakomeru.

OMRON M7 Intelli IT scr 1-2

Viem si tak predstaviť, že počas dlhodobého používania by som bez problémov mohol ísť za lekárom so všetkými výsledkami v telefóne.

OMRON M7 Intelli IT 5
ZDROJ | OMRON

Tlakomer ale nie je výnimočný len spojením so smartfónom. Keďže mnohí máme problém so správnym umiestnením manžety (priznám sa, že v tomto som neskúsený), M7 Intelli IT je vybavený špeciálnou manžetou, ktorá meria v akejkoľvek polohe na ramene, ktorú OMRON používa u viacerých modeloch.

https://www.youtube.com/watch?v=Q_-cahgZW14

Navyše má snímače pre správne nasadenie, vankúš nenafukuje tak extrémne, že vám ide odpadnúť ruka a ak sa počas merania pohybujete, tlakomer vám to povie.

M7-čka upozorní aj na rannú hypertenziu či nepravidelný pulz, čo dokáže síce aj iný tlakomer bez smart funkcií, no tento vám to povie v aplikácii. Vďaka ukladaniu údajov si pritom môžete sledovať vývoj tlaku počas dňa, ale aj počas týždňa či mesiaca bez toho, aby ste museli preklikávať internú pamäť tlakomeru alebo si každé merania pracne zapisovať do denníka meraní ručne.

OMRON M7 Intelli IT 3
ZDROJ | OMRON

Hoci starší majú často problém s používaním novodobých hračiek, tento kúsok sa im hodí. Merania totiž ukladá do svojej pamäte a do smartfónu sa môžu preniesť aj neskôr. Myslím na situáciu, kedy merania vykonávajú seniori podľa potreby doma a raz týždenne im merania zosynchronizujú deti alebo vnúčatá.

Až na cenu, ktorá je vzhľadom na nie smart tlakomery pomerne vysoká (79,90 €), je nový OMRON M7 Intelli IT výbornou vecičkou pre tých, ktorí si zvyknú doma často merať tlak či už kvôli akejkoľvek chorobe alebo len tak, pre poznanie svojho srdca.

OMRON M7 Intelli IT 4
ZDROJ | OMRON

Komentáre k článku