Lenovo Legion Y720T – hráčska bedňa so slušným výkonom

ZDROJ | Lenovo

Počítačové zostavy tu často nerecenzujeme, ale to neznamená že by sa v tomto segmente trhu neobjavovali zaujímavé modely. Predaje stolných počítačov po rokoch útlmu v poslednej dobe zažívajú pozitívnejšie obdobie a mnohí veľkí výrobcovia stále predstavujú nové modely počítačových zostáv pre kancelárske, domáce ale aj herné využitie. Legion Y720T už podľa názvu patrí do poslednej menovanej skupiny.

Naše hodnotenie

85%
0 100

Výhody

  • Vyvážený výkon CPU/GPU
  • Možnosť jednoduchého upgradu

Nevýhody

  • Malý SSD disk
  • Pribalený typ klávesnice a myši

Jednou vetou

Lenovo Legion Y720T sa ukázal ako dobrý herný počítač, pokiaľ nemáte túžbu hrať v 4K rozlíšení alebo VR hry.

ZDROJ | Lenovo

Y720T je modelom strednej triedy a od svojho výkonnejšieho brata Y920 sa líši okrem jednotlivých komponentov už len v niekoľkých drobných detailoch. Samotná skrinka nemá priehľadnú bočnicu, takže v tomto prípade sa nebudete môcť kochať interiérom skrinky.

ZDROJ | Lenovo

Okrem tohto rozdielu je však Y720T zložený v rovnakej skrini ako výkonnejší rad. To znamená že stále dostanete červeno-čierny dynamický dizajn s klasickým osadením komponentov, ktoré sa dajú po uplynutí záruky prípadne vymeniť a vylepšiť. Predný panel poskytuje rýchly prístup k USB 2 0 a 3.0 portom ako aj čítačku SD kariet. 

ZDROJ | Lenovo

Nami testovaná Y720T-ka bola osadená možno netradične procesorom a grafickou kartou od AMD. Kombinácia AMD Ryzen 5 1400 a Radeon RX 570 sa nemusí javiť na prvý pohľad ako výkonný pár pre najnovšie hry.

Pravdou ale ostáva že pri hraní vo Full HD rozlíšení je táto kombinácia viac než dostatočná. Samozrejme na 4K hranie čo VR doporučujem Y920, no testovanou zostavou som bol príjemne prekvapený. Ryzen už na základnej frekvencii 3,2 GHz dokázal zabezpečiť plynulé hranie väčšiny herných titulov.

Bonusom je jednoduché a stabilné pretaktovanie (u nás to bolo na 3,9 GHz). 16 GB operačnej pamäte stačí aj náročnejším hrám a na ukladanie dát je k dispozícii klasická kombinácia SSD a HDD. Aj keď je Y720T-ka herným strojom strednej triedy, tak 128 GB SSD disk je už v dnešnej dobe podpriemerná voľba, pri ktorej sa vám na rýchlejší disk nainštaluje iba hŕstka hier. 

ZDROJ | Lenovo

Príslušenstvo k počítaču zahŕňa klávesnicu a myš. V oboch prípadoch mi príde, že ich Lenovo pribalilo skôr ako nutnosť, než ako bonus k počítaču, nakoľko sú to klasické čierne modely ktoré dostanete aj k mnohým neherným modelom výrobcu.

ZDROJ | Lenovo

Nami testovaná Y720T-ka bola k dispozícii s Y Gaming klávesnicou a myšou, ktorá je štandardne dodávaná k vyššiemu modelu Y920, a rozhodne sa aj v tomto prípade za ne oplatí priplatiť. Klávesnica disponuje lepšou ergonómiou a mechanickými spínačmi, naproti tomu myš má meniteľnú hmotnosť pomocou závaží a 9 programovateľných tlačidiel.

Na druhej strane sa absencia kvalitnejšieho príslušenstva premietla do nižšej ceny zostavy a tak mate v konečnom dôsledku možnosť si vybrať akú myš alebo klávesnicu preferujete.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo Legion Y720T sa ukázal ako dobrý herný počítač, pokiaľ nemáte túžbu hrať v 4K UHD rozlíšení, alebo VR hry. Okrem plnohodnotného herného zážitku vo Full HD sa ale bude hodiť aj na multimediálne použitie. Pritom jeho koncová cenovka sa drží pod hranicou 1 000 € a po stránke dizajnu či prevádzkových vlastností sa jedná o odladenú zostavu.

Quatro ti teraz ponúka možnosť vziať si Lenovo Legion Y720T na splátky. Ak ho splatíš do polroka, získaš 0% úrok. Viac informácií a zoznam predajných miest nájdeš TU.
Komentáre k článku