Harman Kardon Citation Oasis – multifunkčný budík s parádnym zvukom

ZDROJ | Harman Kardon

Harman Kardon Citation Oasis je unikátne zariadenie, ktoré v sebe kombinuje všetky technológie, ktoré produktívny človek vyhľadáva – bezdrôtový reproduktor, bezdrôtovú nabíjačku pre smartfón, inteligentného asistenta a rádio.

Naše hodnotenie

90%
0 100

Výhody

  • kvalitné audio
  • bezdrôtová nabíjačka pre smartfóny
  • zabudované rádio

Nevýhody

  • displej mohol byť modernejší
  • plnohodnotné fungovanie len cez Google Home

Jednou vetou

Kvalitný multifunkčný budík od renomovaného výrobcu audio zariadení vás poteší po každej stránke.

Hľadali ste už rádiobudík, ktorý bude nielen spoľahlivý, ale ponúkne aj niečo naviac? Harman Kardon ide do sveta so zariadením, kde vás poteší kvalitný zvuk či bezdrôtové nabíjenie.

Častokrát mi pri testovaní reproduktorov chýba základná funkcia rádia. Domáci systém Harman Kardon Citation Oasis prináša prvotriedny zvuk s množstvom inteligentných funkcií vrátane tejto častokrát zabudnutej funkcie.

ZDROJ | Harman Kardon

Pozrite siHarman Kardon Surround – bezdrôtové domáce kino?!

Harman Kardon netreba predstavovať. Tento renomovaný výrobca prináša už niekoľko desaťročí kvalitné audio zariadenia v nádhernom dizajne. Výnimkou nie je ani model Citation Oasis, ktorý je po celom obvode pokrytý príjemnou látkou. V prednej časti nájdeme digitálny displej, ktorý ale mohol dostať aj modernejšie spracovanie. Displej si môžete zosvetliť, alebo vypnúť úplne.

Na vrchnej časti sa nachádza niekoľko dotykových tlačidiel, ktoré sa pri dotyku rozsvietia. Nájdeme tu tiež populárne mechanické tlačidlo Snooze na odloženie budíka. Celkový príjemný dizajn kazí iba DAB káblová anténa, ktorú musíte pri počúvaní rádia zapojiť do zadnej časti reproduktoru.

ZDROJ | Harman Kardon

Pozrite siHarman Kardon Onyx Studio 6 spravil mikrokrôčik vpred

Poďme k samotným funkciám. Harman Kardon vo svojom najnovšom produkte spája digitálne rádio, inteligentný reproduktor, budík, virtuálneho asistenta, a dokonca bezdrôtovú nabíjačku pre smartfón. Nechýba ani podpora AirPlay či Google Chromecast.

Ak hľadáte budík novej generácie na nočný stolík, lepšie zariadenie na trhu nenájdete. Pred spaním si naň položíte telefón, aby sa v noci nabíjal a ráno vás zobudí váš obľúbený podcast. V noci si naviac viete pomocou tlačidla vypnúť Wi-Fi signál, aby vás počas spánku nič nerušilo.

ZDROJ | Harman Kardon

Pozrite siHarman Kardon Aura Studio 3. Ikonická hracia skrinka s parádnym zvukom

Trochu kostrbatejšie je prvotné pripojenie, ku ktorému si musíte stiahnuť Google Home aplikáciu a pripojiť Citation Oasis k domácej Wi-Fi, aby ste mohli využívať všetky funkcie zariadenia naplno. Poteší však zvuk, malý reproduktor sa skutočne nezdá a bez problémov zvládne ozvučiť akúkoľvek izbu kvalitným audiom.

Čerešničkou na torte je využívanie Google asistenta, ktorý sa síce stále nenaučil po slovensky, no na ovládanie v angličtine reaguje perfektne. Môžete sa tak pýtať na aktuálne počasie, púšťať svoje obľúbené skladby cez Spotify či nastavovať hlasitosť pomocou hlasového pokynu.

ZDROJ | Harman Kardon

Komentáre k článku