Garmin vivomove Luxe 24K Gold – digitálny luxus pre nežnejšie pohlavie

Elegantné hodinky s ozajstnými ručičkami a tenkým koženým remienkom. Žiadne tlačidlá a na prvý pohľad ani žiaden displej. Tak vyzerá Garmin vivomove Luxe.

Naše hodnotenie

93%
0 100

Výhody

  • klasický dizajn analógových hodiniek
  • špičkový snímač srdcovej frekvencie
  • pokročilá analytika zdravotných funkcií  

Nevýhody

  • nemá GPS prijímač
  • zišlo by sa aspoň jedno hardvérové tlačidlo

Jednou vetou

Spojiť klasickú eleganciu a špičkové technológie do funkčného celku nie je úplne banálna úloha, no v Garmine ju zvládli vynikajúco.

Tak vyzerá Garmin vivomove Luxe. Luxusný model, ktorý v sebe veľmi vydareným spôsobom spája štýl tradičných analógových hodiniek so smart funkciami pre monitorovanie vášho pohybu a dôležitých zdravotných ukazovateľov.

Luxe je najnovším kúskom v už pomerne veľkej rodine modelov Garmin vivomove. To Luxe v názve znamená, že špičkovú technológiu vo vnútri hodiniek dopĺňa na ich povrchu 24-karátové zlato a taliansky kožený remienok.

Niečo také by od hodiniek s logom Garmin čakal málokto. Veľká pochvala patrí vývojárom hlavne za displej, ktorý je skrytý pod zlatými ručičkami a tvári sa ako veľký čierny ciferník obyčajných hodiniek.

To však platí len do momentu, kým pootočíte zápästím, alebo poklepete na sklíčko hodiniek. Vtedy sa rozsvietia údaje na AMOLED displeji s rozlíšením 240 x2 40 pixlov. Za eleganciu dávame 10/10.

Chvíľu mi trvá, kým prídem na to, ako po vybalení z krabice zapnúť hodinky, ktoré nemajú ani jediné hardvérové tlačidlo – stačí ich pomocou USB kábla pripojiť k zdroju napájania.

Ako v nich však nastaviť to pomerne veľké množstvo rôznych funkcií? Cez appku Garmin Connect predsa. Nastavenia sú síce dostupné aj priamo v ovládacom rozhraní hodiniek, no asi po prvýkrát pri Garminoch naozaj oceňujem ten komfort ovládania nastavení cez Connect a celkom si to užívam.

Príjemne prekvapený som aj z reakcií dotykového displeja hodiniek. Chvíľu si síce musím zvykať na správnu intenzitu dotykov, no na to, že medzi sklíčkom a samotným displejom sa nachádzajú klasické analógové ručičky hodiniek, sú reakcie na dotykové ovládanie vynikajúce.

Pri pohybe v menu, alebo počas zobrazovania notifikácií sa navyše ručičky hodiniek pohybujú tak, aby čo najmenej blokovali informácie zobrazené na displeji. Veľmi pôsobivé.

Vivomove Luxe má na zadnej strane osvedčený typ optického snímača Garmin Elevate. Vďaka nemu získate veľmi presné dáta srdcovej aktivity, ako aj stresového zaťaženia. Ako správny fitness tracker dokáže vivomove počítať prejdené kroky, nastúpané poschodia, čas intenzívnej telesnej aktivity a v menu nájdete aj preddefinované profily pre chôdzu, beh, kardio či silový tréning, alebo jógu.

Okrem týchto, dnes už bežných údajov, dokáže vivomove Luxe sledovať aj celkový príjem tekutín počas dňa a ženy ocenia integrovaný menštruačný kalendár.

Spojiť klasickú eleganciu a špičkové technológie do funkčného celku nie je úplne banálna úloha, no v Garmine ju zvládli vynikajúco. Výsledkom sú ručičkové hodinky za necelých 500 € s veľmi nenápadným displejom a kvalitným snímačom srdcovej frekvencie, ktoré sú zároveň kvalitným fitness trackerom. A spomínal som, že s nimi môžete aj platiť vďaka službe Garmin pay?

Komentáre k článku