Forza Horizon 3: Hot Wheels – návrat do detstva vo veľkom štýle

Forza Horizon 3- Hot Wheels

Forza Horizon 3 Hot Wheels vás prenesie do novej austrálskej lokality, kde sa krútia a točia oranžové trate zavesené vo vzduchu, a kde sa ikonické angličáky Hot Wheels prebúdzajú k životu.

Naše hodnotenie

87%
0 100

Výhody

  • jedinečné prostredie
  • Hot Wheels autíčka
  • nové výzvy

Nevýhody

  • menej nových áut
  • DLC nenájdete v Ultimate edícii

Jednou vetou

Najnovšie DLC Hot Wheels pre hru Forza Horizon 3 vám umožní vrátiť sa do detských čias a dovolí vám riadiť ikonické autá, ktoré možno ešte nájdete niekde na povale.

Vývojári zo štúdia Playground Games mnohých prekvapili predstavením druhého atypického DLC Hot Wheels pre populárnu pretekársku festivalovú hru Forza Horizon 3, ktorá si získala mnohých nielen Xboxových hráčov.

V prípade prvého rozšírenia s názvom Blizzard Mountain ste si mohli vyskúšať jazdu na ľade či počas hustého sneženia. Nechýbali ani nové autá či režimy pretekov.

Druhé rozšírenie bolo predstavené len koncom minulého mesiaca a následne už začiatkom druhého májového týždňa bolo dostupné na Xbox Store s cenou 20 eur. Majitelia Seasson Passu v hodnote 35 eur ho získali automaticky.

https://youtu.be/NxyLKhYdajk

Ak si však myslíte, že kúpou Ultimate edície získate prístup aj k rozšíreniam, ste na omyle. Žiaľ, za DLC obsah je nutné si ešte dodatočne priplatiť. Prejdime ale už k samotnej hre.

Expanzia Forza Horizon 3 Hot Wheels vás zavedie na pobrežie Austrálie. Šesť ostrovov je prepojených sieťou Hot Wheels tratí s loopingami, vývrtkami a ďalšími prvkami desiatky metrov nad zemou.

Pozrite si9 najlepších pretekárskych hier posledných rokov pre PC, Xbox a PlayStation

Už hneď na začiatku ma vývojári posadili za volant jedného zo štvorice Hot Wheels áut (1969 Hot Wheels Twin Mill, 2011 Hot Wheels Bone Shaker, 2012 Hot Wheels Rip Rod, 2005 Hot Wheels Ford Mustang) a nechali ma absolvovať prvý z mnohých skokov, ktorý by som bez zrýchľovacieho úseku (boost) nezvládol. Podobný prvok ste mohli vidieť v sérii hier Trackmania.

Forza Horizon 3- Hot Wheels

Práve v týchto okamihoch som si uvedomil, aké komplexné je prostredie celého dejiska a samozrejme opäť iné ako v základnej hre. Budete obkolesený množstvom umelohmotných tratí umiestnených vo vzduchu s loopingami, ale aj gigantickými zákrutami siahajúcimi k oblohe.

Forza Horizon 3- Hot Wheels

Extrémne kaskadérske jazdenie, kde trate zvládnete jedine pomocou nových Hot Wheels zručností a využívaním urýchľovačov, klopených zákrut, u-rámp a šialených skokov tvoria jadro hry.

Forza Horizon 3- Hot Wheels

Na rozdiel od predošlej expanzie nemôžete rátať so svojvoľným jazdením mimo vytýčených ciest, a to z jednoduchého dôvodu. Pod traťou sa prevažne rozlieha len poriadne hlboký oceán. V hre nechýba ani hrôzu naháňajúci, ozrutný mechanický dinosaurus T-Rex.

Významným benefitom je veľká mapa s množstvom poprepletaných ciest, ktoré pôsobia ako zamotané slúchadlá vo vrecku. Zmysel tu určite nehľadajte a dôverujte navigácii alebo použite funkciu rýchleho cestovania.

Zaujímavé DLC dopĺňajú aj nové drift zóny, Bucket List výzvy, rýchlostné pasce a predovšetkým spomínané skoky. O zábavu na dlhé hodiny máte bezpochyby postarané. Okrem nových Hot Wheels áut na vás čakajú aj tie klasickejšie, ktorých mohlo byť v ponuke o niečo viac.

V úplne novej kampani sa plnením úloh môžete dopracovať až ku grandióznemu finále, ktoré sa odohrá na obrovskom okruhu Hot Wheels Goliath.

Pozrite siHalo Wars 2 – plnohodnotná stratégia aj na konzole

Forza Horizon 3- Hot Wheels

Počas plnenia jednotlivých úloh sa mi podarilo získať 6 z 28 nových achievementov, ktorých celková hodnota predstavuje 500 bodov.

Kladne hodnotím aj pomerne vysokú variabilitu týchto úloh, vďaka ktorej som nemal pocit stereotypu či nadmerného opakovania stanoveného cieľa.

https://youtu.be/O2NqR_FgTRg

Niektoré preteky či drift zóny som si musel z dôvodu vyššej obtiažnosti zopakovať, no nepovažoval som to za problém. Postupným hraním som sa zdokonaľoval a tlačidlo reštart som používal už iba minimálne.

Forza Horizon 3- Hot Wheels

Najviac ma zaujala možnosť aspoň čiastočnej úpravy tratí cez známy režim Blueprint, tu nazvaný ako Stunt Swap, ktorý mi umožnil výmenu niektorých blokov trate.

Nespoliehajte sa ale na takú voľnosť ako v prípade spomínanej hernej série Trackmania. Za vyskúšanie to však určite stojí. V niektorých prípadoch sa mi podarilo vytvoriť extrémne trate s množstvom skokov a nových herných prvkov.

Forza Horizon 3- Hot Wheels

Vyskúšal som si aj jazdenie v Co-Op režime s kamarátom, ktoré vrelo odporúčam. Takto som si hru užil ešte o niečo viac a zároveň sa mi podarilo dokončiť viacero úloh rýchlejšie a efektívnejšie.

Pozrite siCall of Duty: WWII – návrat na bojiská druhej svetovej vojny

Forza Horizon 3 Hot Wheels je ako doposiaľ žiadne iné automobilové dobrodružstvo v histórii série Forza za volantom ikonických Hot Wheels angličákov Twin Mill, Rip Rod a Boneshake.

Komentáre k článku