Brother MFC-J4620DW – štýlová a dostupná tlačiareň

Testovali sme modernú multifunkčnú farebnú tlačiareň, ktorej nechýba NFC, Wi-Fi či dokonca tlač formátu A3.

Naše hodnotenie

90%
0 100

Výhody

  • praktická mobilná aplikácia
  • vzhľad tlačiarne a tlač A3
  • kvalita a cena tlače

Nevýhody

  • zdĺhavá tlač farebných stránok a fotografií
  • farebná tlač na kancelársky papier

Jednou vetou

Brother MFC-J4620DW vás poteší kvalitou tlače fotografií, podporou formátu A3, ale aj jednoduchým ovládaním cez dotykový displej a aplikáciu

Tlačiarňam sa v TECHBOXe venujeme len sporadicky. Mali by sme to zmeniť. Keď som rozbalil tlačiareň MFC-J4620DW, neveril som, že aj na tlačiareň môžem povedať slová typu „pekná“. Táto si prívlastok rozhodne zaslúži, lesklý biely plast v kombinácii s čiernou sa hodí do modernej kancelárie i domácnosti. Výhodou je centrálny farebný dotykový displej s prehľadným menu a slušným rozlíšením. Oceňujem použitie veľkých ikon v najvyšších úrovniach, ktoré vás navigujú presne tam, kam potrebujete. Stav toneru alebo nastavenie Wi-Fi je otázkou pár kliknutí.

brother_web3

Priamo cez dotykový displej si môžete jednoducho vybrať fotografie z USB kľúča alebo pamäťovej karty, ktoré chcete vytlačiť. Počas testu som mal k dispozícii aj špeciálny fotopapier Brother BP71, pre ktorý je v menu tlačiarne samostatná položka. Fotografie máte hotové za pár sekúnd. S kvalitou tlače budete nadmieru spokojní. Výhodou tlače fotografií doma je to, že kedykoľvek si zmyslíte, vytvoríte pre známeho pekný darček.

brother_web4

Dokonca tlačiť môžete aj z cloudových služieb, priamo cez displej tlačiarne. Stačí sa len prihlásiť k účtu OneDrive, Dropbox či Google Drive. Dokonca sa môžete prihlásiť aj na Facebook, Picasu a iné služby. Mne sa páčili aj aplikácie, s ktorými si kľudne zvýrazníte vybrané časti skenovného dokumentu a vytlačíte si ich.

brother_aplikacia_2  brother_aplikacia_1

Testovaná tlačiareň Brother ponúka aj tlač na formát A3, pritom je kompaktná ako bežné A4 tlačiarne. Aj formát A4 vás poteší, nechýba totiž duplexná obojstranná tlač. Rýchlosť tlače hodnotím pozitívne, rovnako kvalita tlače je dobrá. Farebná tlač na bežný kancelársky papier ma sklamala vernosťou farieb. Rovnako pri farebnej tlači máte zo zvukov tlačiarne pocit, akoby sa viackrát zasekla, pritom vám o chvíľu vysunie hotovú stránku.

Kúpa väčších XL tonerových kaziet s viac ako dvojnásobnou výťažnosťou sa oplatí

Výhodou je možnosť voľby väčších či menších atramentových kaziet. Tie s vysokou výťažnosťou by vám mali vytlačiť viac ako 1 000 strán, bežné kazety vydržia približne polovičnú dávku strán. Ich výmena je jednoduchá a rýchla. Osobne ma potešila aj prítomnosť NFC. Jednoduchšie si tak spárujete váš smartfón s aplikáciou iPrint & Scan, cez ktorú je možné priamo tlačiť. Aplikácia má jednoduché rozhranie, v ktorom si môžete vybrať či chcete tlačiť fotografie, dokumenty, web stránky, e-maily alebo súbory z najznámejších cloudových služieb.

brother_aplikacia_3 brother_aplikacia_4

Brother MFC-J4620DW je milým prekvapením. Poteší vás kvalitou tlače fotografií, podporou formátu A3, ale aj jednoduchým ovládaním cez dotykový displej alebo aplikáciu. Pritom za tlačiareň zaplatíte 178 €. Dobrá ponuka, preto získava i naše TECHBOX ocenenie TIP DOBRÁ CENA.

TECHBOX dobra cena

Komentáre k článku