13 dní s unikátnou myšou Logitech MX Anywhere 3 for Mac

Priznám sa bez mučenia, že som sa testovaniu tejto myši potešil. Často mi bežia naraz dva počítače a pravidelne chytám do dlane nesprávnu myš, i keď sú rozdielnej farby. Čo myslíte, pomohlo mi riešenie od Logitech?

Naše hodnotenie

90%
0 100

Výhody

  • 3 in 1
  • množstvo funkcií
  • výdrž batérie

Nevýhody

  • prepínač zariadení je umiestnený dole
  • nezobrazuje info o kapacite batérie

Jednou vetou

Pre tých, ktorí používajú dva alebo tri Macy predstavuje myš Logitech MX Anywhere 3 for Mac šikovný spôsob manažovania práce.

Kompaktná myš je navrhnutá tak, aby bez problémov fungovala na zariadeniach s macOS a iPadOS. Sivobiele prevedenie dobre zapadne k dizajnu Apple produktov. V malej krabičke nájdete okrem samotnej myši nabíjací kábel USB-C/USB-C. Jej rozmery sú 34,4 x 65 x 100,9 mm pri hmotnosti 99 g.

Logitech MX Anywhere 3 for Mac podporuje macOS od 10.15 a iPadOS od 13.4, Li-Po batéria má kapacitu 500 mAh. Senzor ponúka citlivosť od 200 do 4 000 dpi, nominálna hodnota je 1 000 dpi.

Pozrite siPrémiová klávesnica Logitech MX Keys píše skoro bez vašej pomoci

Na myške nájdete hore pravé a ľavé tlačidlo, rolovacie koliesko s technológiou MagSpeed, pod ním je umiestnené podlhovasté tlačidlo a LED dióda. Na ľavej strane sú dve tlačidlá, na spodnej strane nájdete tlačidlo ON/OFF a prepínač medzi zariadeniami. USB-C port je umiestnený vpredu, pri používaní ho teda nie je vidieť.

Párovanie s Macom prebehlo absolútne bez komplikácií. Kontrolka na spodnej strane ostala svietiť pod ikonou s číslom 1.

Spároval som sa s druhým Macom – opäť rýchlo a korektne. Rozsvietila sa LED 2 a napokon aj 3, keď som spároval MX Anywhere 3 for Mac aj s tretím Macom. Myška funguje bezchybne – vždy si dole prepnete, ktorý Mac chcete používať a môžete pracovať. Na môj vkus však bola myška príliš rýchla, v nastaveniach (Nastavenia > Myš) som znížil rýchlosť pohybu aj rolovania.

Rolovacie tlačidlo má dva režimy – hyper posúvanie vás naozaj veľmi rýchlo presunie na požadovanú oblasť. Logitech uvádza, že zvládne prejsť tisíc riadkov za sekundu. Druhý režim – račňové posúvanie kurzorom je pomalšie a veľmi presne. Vtedy cítite v rolovacom koliesku tiché cvakanie. Režimy sa prepínajú tlačidlom pod rolovacím kolieskom.

Elektromagnetické rolovanie MagSpeed je veľmi silnou zbraňou tejto myšky, nájdete ho aj v iných prémiových modeloch od Logitech (napríklad v Logitech MX Master 3).

Dva bočné tlačidla sa dajú prispôsobiť pre rôzne aplikácie. K používaným aplikáciám viete priradiť tri rôzne funkcie pre každé tlačidlo. Musíte si stiahnuť softvér Logi Options. Pomocou tejto nadstavby sa vám výrazne rozšíria možnosti nastavenia myši a dostanete sa k extra funkciám, napríklad nastaviť rýchlosť ukazovateľa a posúvania, či možnosť dostávať upozornenia na vybíjajúcu sa batériu.

Výborná je tiež funkcia Logitech Flow, pomocou nej je možné prenášať dáta z jedného počítača do druhého.

Pozrite siMyš Logitech MX Master 3 ponúka špičkové parametre nielen pre hráčov

Čo sa mi páčilo

Vstavaná batéria má výrobcom deklarovanú výdrž 70 dní. Jedna minúta nabíjania jej dodá energiu na 3 hodiny používania. Pravdou je, že som ju za čas, ktorý som ju mal k dispozícii ani raz nevybil. Ako som spomínal, nabíja sa cez USB-C port. Je to praktické a nemusíte sa strachovať, že sa vám v najnevhodnejší čas vybije baterka, alebo si zabudnete špeciálny kábel.

Elektromagnetické rolovanie MagSpeed ​​je presné, vraj dokáže zastaviť kurzor presne na jednom pixeli, no pritom vie byť aj poriadne rýchle. Je to skvelá a praktická vychytávka.

Ako Logitech naznačuje v názve (anywhere = kdekoľvek), myš dokáže pracovať azda na každom povrchu. Mne bezchybne fungovala na drevenom, sklenenom, hliníkovom aj látkovom povrchu. Keď si k tejto vlastnosti pridáte jej kompaktnú konštrukciu, máte v rukách myš, ktorá je ideálna na prácu v kancelárii, doma, ale i na cestách.

Vyskúšal som myšku pripojiť aj k Windows. Systém ju okamžite našiel a spároval sa s ňou. Takže ak máte na stole nielen Mac, ale aj mašinu s konkurenčným OS, nemusíte sa báť, myšku využijete i v tomto prípade.

Čo by mohlo byť lepšie

Za najväčší nedostatok považujem umiestnenie prepínača zariadení na spodnej strane. Ak totiž naraz pracujete na viacerých počítačoch, zakaždým musíte prevrátiť myš a prepnúť na požadované zariadenie.

Vzhľad myši zodpovedá dizajnovému jazyku Logitechu, pokiaľ však používate tento výrobok spolu s Apple príslušenstvom, nemusí vám k jeho minimalizmu ladiť.

Niektorí používatelia môžu mať problém s jej veľkosťou, zdá sa totiž, že skôr padne do menších rúk. Je to ale vec zvyku, kto používa Magic Mouse od Apple, vie o čom hovorím.

Verdikt

Zariadenia 3 in 1 bývajú rôzne. Od zúfalo nefunkčných počinov, až po šikovné kúsky, ktoré naozaj pomôžu používateľom. Logitech MX Anywhere 3 for Mac patrí k tým najvydarenejším, ktoré si môžete dopriať.

Pozrite siMyš Logitech MX Anywhere 3 ponúka šikovné skratky pre ovládanie videohovorov

Počas dvoch týždňoch som si užíval túto myšku a nezaznamenal žiadne nedostatky, okrem spomínaného umiestnenia tlačidla na prepínanie počítačov. Personalizácia bočných tlačidiel, rolovacie koliesko MagSpeed s dynamickou zotrvačnosťou či prepínanie medzi zariadeniami – to všetko sú výrazné klady, ktoré odlišujú tento model od množstva konkurencie.

Myška je príjemne ľahká, použité materiály sú kvalitné, za zmienku stojí spomenúť bočné silikónové úchyty, ktoré sa výborne držia a nekĺžu v prstoch.

Cena zariadenia je 89,90 eur, čo je viac ako bežne stoja myši – približne toľko vychádza Magic Mouse od Apple. Tá však, samozrejme, zvládne naraz obsluhovať len jedno zariadenie.

Okrem sivobielej farby je na výber aj v čiernom a ružovom prevedení. Pripomínam, že Logitech ponúka aj model MX Anywhere 3, ten podporuje OS Windows 10, spárujete ho však aj s Macom.

Myš Logitech MX Anywhere 3 for Mac si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ju nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

ZdrojLogitech

Komentáre k článku