Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

REBO - smart fľaša, ktorou čistíte životné prostredie

REBO - smart fľaša, ktorou čistíte životné prostredie
Zdroj | REBO
Michal Spiegel
REBO - smart fľaša, ktorou čistíte životné prostredie
Zdroj | REBO
Zdroj | REBO

Na crowdfundingovej stránke Indiegogo sa objavil zaujímavý ekologický projekt REBO. Ide o fľašu, ktorá využíva blockchain na šetrenie prírody.

Myšlienka fľaše je, že čistíte svet od plastov počas toho ako pijete. Ako je to možné? Vo fľaši sa nachádza laserový senzor a Bluetooth technológia, ktorá dokáže merať koľko vody ste vypili a tieto údaje posielajú do mobilnej aplikácie.

Pozrite si

Smart fľaša EQUA sa postará o váš pitný režim

Za pomoci technológie blockchain sa tieto údaje premenia na tzv. zelené kredity, ktoré sponzorujú zber plastových fliaš. Pri štatistike jeden milión použitých plastových fliaš každú minútu je nápad s fľašou REBO skutočne ušľachtilý.

Spomínaná aplikácia tiež meria štatistiku vášho pitného režimu a prispôsobuje ho podľa každého používateľa. Aplikácia vám zároveň bude ukazovať, koľko fliaš sa podarilo vyzbierať cez fotografie. V neposlednom rade vám aplikácia ukáže, kde sú najbližšie miesta, kde sa dá fľaša naplniť.

Zdroj | REBO

REBO má aj užitočné termoregulačné funkcie, ktoré by mali udržať studené tekutiny po dobu 24 hodín a teplé po dobu 12 hodín. Použité materiály tvorí nerezová oceľ a objem fľaše je 600 mililitrov. Fľaša sa nabíja cez USB-C a na jedno nabitie sľubuje výdrž 2 mesiace.

Na vrchnáku nájdete LED prúžok, ktorý vám napomenie, že by ste sa mali napiť a tiež vám ukazuje stav batérie. Napriek tomu, že vo fľaši sú senzory, nie je problém ju umývať v umývačke riadu.

Zdroj | REBO
Pozrite si

Fľaša HidrateMe upozorní na pitný režim aj počas horúcich dní

Pokiaľ vás fľaša REBO zaujala, dá sa predobjednať za 59 €. Dostupná bude od mája 2020. Súčasne ide o zvýhodnenú cenu, ktorá platí iba pre predobjednávky. Plnohodnotná cena je 99 €.

REBO je k dispozícii vo viacerých farebných spracovaniach – oranžová, bledomodrá, zelená, biela, modrá a šedá.

Zdroj