Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #PC
  • 2 min.
  • 11.1.2020

Razer Tomahawk N1 výrazne uľahčí proces skladania herného počítača

Razer Tomahawk N1 výrazne uľahčí proces skladania herného počítača
Zdroj | Razer
Stanislav Vinc
Razer Tomahawk N1 výrazne uľahčí proces skladania herného počítača
Zdroj | Razer
Zdroj | Razer

Prekážkou pre hráčov, ktorí si chcú poskladať vlastný počítač, môže byť zdanlivo komplikovaný proces výberu a zapájania samotných komponentov. Túto prekážku čiastočne odstráni zjednodušená a kompaktná skrinka Razer Tomahawk N1.

Koncept NUC (Next Unit of Computing) od spoločnosti Intel získava na popularite a po nedávno predstavenom počítači Intel Ghost Canyon sa o priazeň hráčov pokúša už aj o niečo väčší a modulárnejší Razer Tomahawk N1. Vo verzii s predpripravenou matičnou doskou, procesorom, pamäťou RAM a úložiskom odbremeňuje hráčov od výberu väčšiny hardvéru, zatiaľ čo do stále celkom kompaktnej skrinky môžu vložiť grafickú kartu podľa svojich potrieb a možností.

Zdroj | Razer

Razer Tomahawk N1 bude podporovať procesory Intel Core až do 8-jadrového modelu Core i9-9980HK, ku ktorému si môžu hráči prihodiť 2-kanálové DDR4 SODIMM pamäte do kapacity 64 GB s frekvenciou 2 400 MHz, resp. 32 GB s frekvenciou 2 666 MHz. V prípade grafických kariet si môžu vybrať z najnovšej série NVIDIA GeForce RTX 20.

Pozrite si

JBL vstupuje do sveta herných headsetov s novou sériou Quantum

Aj bez väčších technických znalostí je podľa skúseností portálu Gizmodo možné tieto komponenty do skrinky vložiť a skrinku skompletizovať do 30 sekúnd. Skúsenejším hráčom môže prekážať absencia možnosti výberu niektorých komponentov. Razer však touto novinkou mieri v prvom rade na začiatočníkov, pre ktorých bude pôsobiť Tomahawk N1 ako vstupenka do sveta herných desktopov.

Zdroj | Razer

Skrinka ponúka navonok celkom elegantný dizajn, ktorý prerušujú až porty na zadnej strane. Medzi nimi okrem iného nájdeme aj dvojicu portov Thunderbolt 3, ale aj Ethernetové porty pre sieťové karty i219-LM a i210-AT.

Pozrite si

Lenovo Legion Y740S – ľahký Ultrabook a herné delo v jednom tele

Hoci Razer Tomahawk N1 pôsobí ako hotový produkt, aktuálne ešte nemá stanovenú cenu, ani dátum vydania. Na spustenie predaja sa však môžete nechať upozorniť po vyplnení kontaktných údajov na oficiálnej stránke výrobcu.

Zdroj