Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Razer Project Linda - dokonalé spojenie smartfónu a notebooku

Razer Project Linda - dokonalé spojenie smartfónu a notebooku
Zdroj | Razer
Števo Porubský
Razer Project Linda - dokonalé spojenie smartfónu a notebooku
Zdroj | Razer
Zdroj | Razer

Spomínate si na Razer Phone, škaredé káčatko od známeho výrobcu top-end hráčskych zariadení? Spoločnosť na výstave CES práve predstavila Project Linda. Dalo by sa povedať, že dokonalé spojenie smartfónu a notebooku, no nie je to celkom pravda. Notebook v tomto prípade je iba displej a klávesnica, všetko dôležité má už Razer Phone.

Už roky nejeden z nás sníva o tom, že v budúcnosti by sa dal smartfón použiť ako notebook. Tie súčasné modely majú výkonu na rozdávanie, no doteraz sme od žiadneho svetového výrobcu nevideli nič poriadne. Systémy ako Microsoft Display Dock a Samsung DeX nie sú riešenia notebooku, stále musíte mať so sebou kábel, bezdrôtovú myš a klávesnicu.

Razer Project Linda je iný. Srdcom notebooku je samotný smartfón Razer Phone. Navyše displej smartfónu je zároveň touchpad a aby sa len tak rýchlo nevybil, v tele notebooku je ďalšia batéria s kapacitou 53,6 Wh. Vo vnútri je aj 200 GB flash disk.

13,3″ 120 Hz displej notebooku má QHD rozlíšenie (2 560 x 1 440 px), nad displejom je HD webkamera. V tele sú USB-C a USB porty, ale aj 3,5 mm audio port. Klávesnica je typická pre Razer, výrobca ju označuje ako Chroma. Nechýba jej ani podsvietenie.

Zdroj | Razer

Akonáhle sa pripojí smartfón k notebooku, systém Android sa prepne do Razer UI desktopovej verzie a z displeja sa stane touchpad, resp. sekundárny dotykový displej.

Project Linda má hrúbku 15 mm a hmotnosť 1,25 kg (aj s telefónom). Za ňu môže aj kovové šasi. Dokonalé riešenie. Už sa ho len dočkať.

Pozrite si

Razer Phone – telefón pre hráčov s našlapaným hardvérom a 120 Hz displejom

Project Linda má totiž jedno veľké mínus – je to iba koncept. Ak ho čaká rovnaký osud ako koncept Project Valerie z minuloročnej výstavy CES 2017, tak nám ostávajú iba oči pre plač.

Každopádne, svetoví výrobcovia by si mali zobrať z Razeru príklad a vytvoriť niečo podobné. Smartfón má predsa každý z nás a nosiť takýto „notebook“ v taške je určite pohodlnejšie ako mať samostatný notebook, do ktorého údaje musíme aj tak neustále zo smartfónu zdieľať.

Zdroj | Razer

 

Zdroj