Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Razer Book 13 -herný expert ukazuje, ako by mal vyzerať MacBook Pro

Razer Book 13 -herný expert ukazuje, ako by mal vyzerať MacBook Pro
Zdroj | Razer
Stanislav Vinc
Razer Book 13 -herný expert ukazuje, ako by mal vyzerať MacBook Pro
Zdroj | Razer
Zdroj | Razer

Spoločnosť Razer má ambíciu zaujať aj mimo herného biznisu. Na trh uvádza Razer Book 13, prvý notebook tejto značky primárne určený na prácu. V elegantnom šasi však predsa len ukrýva klávesnicu farebným podsvietením.

Ak by dostala herná spoločnosť úlohu vyrobiť MacBook Pro, výsledok by nevyzeral inak, ako Razer Book 13. Sivé kovové šasi, obrazovka s pomerom strán 16:10 a chýbajúca grafická karta? To sa viac podobá na Apple, ako na známeho výrobcu herných periférií a počítačov Razer.

Zdroj | Razer

Razer Book 13 sa však skutočne vymyká zo štruktúry DNA vlastnej značky a tak popri elegantnom dizajne prekvapuje 13,4“ displejom s tenkým rámčekom, ktorý chráni sklo Gorilla Glass 6. Ak sa pýtate prečo, odpoveďou je dostupnosť podpora dotykového ovládania pri variante s Full HD obrazovkou. S týmto rozlíšením však bude v predaji aj bez podpory dotyku, ako aj s rozlíšením 4K Ultra HD.

Zdroj | Razer

Razer si však predsa len jednu hernú črtu pri modeli Book 13 nedopustil a tou je klávesnica s individuálnym farebným podsvietením kláves. Podsvietenie je možné programovať cez platformu Razer Chroma RGB tak, ako na ostatných herných zariadeniach tejto značky.

Zdroj | Razer

Dedikovanú grafickú kartu od spoločností NVIDIA či AMD by ste v útrobách tohto notebooku hľadali márne. Razer v tomto prípade odovzdáva svoju dôveru iba procesorom Intel Core i5 až i7, samozrejme 11. generácie. Grafický výkon pripravený aj na prácu s grafikou a ľahšie hranie poskytne integrovaná grafika Intel Iris Xe.

Pozrite si

Do notebookov prichádza grafika Intel Iris Xe MAX, čo dokáže v praxi?

Variant s procesorom Intel Core i7 disponuje aj certifikáciou Intel Evo, ktorá okrem iného zaručuje dlhú výdrž batérie (v tomto prípade až 14 hodín), rýchle nabíjanie (30 minút na nabíjačke = 4 hodiny výdrže), instantné zapnutie v priebehu jednej sekundy či podporu štandardov Wi-Fi 6 a Thunderbolt 4.

Zdroj | Razer

Táto výbava sa ukrýva v hliníkovom unibody šasi s hmotnosťou 1,34 kilogramu. Aj napriek kompaktným rozmerom novinka ponúka dvojicu portov USB-C s podporou Thunderbolt 4, klasický port USB typu A, plnohodnotný HDMI port, slot na microSD kartu a kombinovaný 3,5-milimetrový zvukový vstup/výstup. Po zvukovej stránke navyše podporuje aj priestorové ozvučenie THX Spatial Audio.

Pozrite si

ASUS ZenBook Flip 13 – najtenší 13,3“ konvertibil s plnohodnotnými portmi je tu

Kľúčovú výbavu notebooku uzatvára webkamera s podporou odomykania systému pomocou skenu tváre (Windows Hello). Ak by vám bolo ľúto, že Razer Book 13 nie je pripravený na hru, nevešajte hlavu. Vďaka podpore Thunderbolt 4 pripojenia je k nemu možné pripojiť externú grafickú kartu (eGPU), ktorá mu dodá dostatok grafického výkonu aj na hranie najnovších herných titulov.

Zdroj | Razer

Razer Book 13 si môžete na vybraných trhoch predobjednať už dnes a prvé predobjednávky začne spoločnosť odosielať už 30. novembra. V Spojených štátoch začína novinka na cene 1 199,99 dolára a v najvyššej konfigurácii sa šplhá až k dvom tisícom dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj