Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Razer Blade Pro je cenovo dostupnejší, no stále príliš drahý

Razer Blade Pro je cenovo dostupnejší, no stále príliš drahý
Zdroj | Razer
Stanislav Vinc
Razer Blade Pro je cenovo dostupnejší, no stále príliš drahý
Zdroj | Razer
Zdroj | Razer

Ak ste si chceli kúpiť 17-palcový hráčsky notebook, ktorý je zároveň ľahko prenosný, tak vás možno poteší Razer s novým Blade Pro. Vôbec ale nie je tak dostupný, ako ho Razer prezentuje.

Razer Blade Pro je relatívne kompaktný hráčsky notebook s 17,3-palcovým displejom. Do teraz sa jeho cena začínala na 3 999 dolároch. Teraz prišiel Razer s lacnejším modelom, ktorý má slabší ale stále dosť dobrý hardvér.

Pozrite si

ASUS ROG Chimera – s takýmto počítačom sa majú hrať hry

Hlavným parametrom pre každého hráča je grafická karta. Tentoraz si Razer vybral grafickú kartu NVIDIA GeFroce GTX 1060. K nej je osadený procesor Intel Core i7 siedmej generácie. Táto konfigurácia je samozrejme pripravená na virtuálnu realitu.

Zdroj | Razer

Displej má 17,3 palcov, rozlíšenie 1920 x 1080 a obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Štandardne sa notebook predáva s 16 GB RAM, no zvýšiť si ju môžete na 32 GB. Úložisko sa skladá z 256 PCIe SSD a 2TB HDD. Ak vám to ale nestačí, môžete si ho rozšíriť na 2TB SSD a 4TB HDD.

Dnes už nesmie chýbať ani USB-C port s podporou Thunderbolt 3, čítačka SD kariet a pri hráčskom notebooku aj Killer DoubleShot sieťová karta. Osadené sú aj tri USB 3.0 porty, HDMI 2.0 a audio port.

Zdroj | Razer

Nebol by to hráčsky notebook bez poriadnej klávesnice. Razer Blade Pro ju má samozrejme podsvietenú 16,8 miliónmi farieb a podporuje aj anti-ghosting, teda stlačenie viacerých kláves naraz.

Zdroj | Razer

Razer Blade Pro váži zhruba 3 kg a hrúbku má 2,2 cm. To nie je také zlé vzhľadom na uhlopriečku a hardvér. Aby sa notebook prenášal čo najlepšie, priniesol Razer aj nový Rogue ruksak.

Ak si už mydlíte ruky, možno vás schladí cena 2 399,99 eur. Razer Blade Pro bude v predaji niekedy v štvrtom kvartáli tohto roku.

Zdroj