Razer Blade – nový kompaktný notebook, ktorý je zároveň herným delom

ZDROJ | Razer

Ultra-rýchly, ultra-malý a ultra-výkonný. To sú prívlastky novinky od firmy Razer. Ich nový notebook Razer Blade poteší každého herného maniaka.

Kým množstvo herných notebookov sú nespratné masívne stroje, Razer prišiel s kompaktným notebookom, ktorý má hrúbku iba 1,65 centimetrov. Uhlopriečka displeja je 15,6″ a displej je pekne natiahnutý takmer na celú plochu, v rámci ktorej tvorí rámik iba 4,9 milimetra.

Notebook Razer Blade bude k dispozícii v dvoch verziách. Prvá bude s displejom, ktorý má rozlíšenie Full HD (1 920 x 1 080 pixelov) s obnovovaciu frekvenciou 144 Hz. Nechýba podpora farebnej škály sRGB pre plné farby.

No pre ozajstných fajnšmekrov bude k dispozícii aj 4K Ultra HD displej (3 840 x 2 160 pixelov) s Adobe RGB. Hmotnosť notebooku je približne 2 kilogramy a telo tvorí hliníková zliatina.

ZDROJ | Razer

Pozrite siRazer predstavil lacnejšie eGPU riešenie s podporou macOS

Čo sa týka vnútorností, notebook je poháňaný 8. generáciou Intel Core i7 procesormi a grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 10 Series Graphics s Max-Q dizajnom.

Okrem bezproblémového hrania tak môžete notebook využívať na editovanie videí či prácu s aplikáciami. Nechýba podpora pre technológiu VR. Razer Blade má 16 GB RAM s podporou dvojkanálovej pamäte až do veľkosti 32 GB. Veľkosť úložiska je až do 512 GB, no s podporou až do 2 TB.

Razer Blade disponuje tiež zaujímavým systémom chladenia, ktorý je postavený na dvoch ventilátoroch a termomateriáloch.

ZDROJ | Razer

Pozrite siRazer Nommo – herné reproduktory, ktoré hýria farbami

K notebooku si môžete pripojiť až 3 externé displeje cez Thunderbolt 3, Mini DisplayPort a HDMI. Notebook však disponuje aj tromi UBS 3.1 portami, 720p webkamerou a pripojením Bluetooth 5. Systém je poháňaný Windowsom 10.

Cena začína na 1 899 dolároch v rámci ktorej dostanete 60 Hz displej, GTX 1060 a 256 GB SSD. Model s displejom 144 Hz, GTX 1060 a 512 GB SSD stojí 2 199 dolárov. Najdrahší model s 4K Ultra HD displejom stojí 2 899 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojRazer

Komentáre k článku