Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Razer Blade 15 Studio Edition sa s grafikou NVIDIA Quadro RTX zameria na prácu

Razer Blade 15 Studio Edition sa s grafikou NVIDIA Quadro RTX zameria na prácu
Zdroj | Razer
Stanislav Vinc
Razer Blade 15 Studio Edition sa s grafikou NVIDIA Quadro RTX zameria na prácu
Zdroj | Razer
Zdroj | Razer

Razer je síce prevažne známy svojim zameraním na hráčov, no s posledným prírastkom do počítačového portfólia sa zameriava už aj na pracantov. Razer Blade 15 Studio Edition preto ponúkne grafickú kartu NVIDIA Quadro RTX 5000.

Herný notebook Razer Blade 15 si môžu nejakú dobu hráči užívať už aj s najnovšou sériou grafických kariet NVIDIA RTX, ktorá priniesla nielen vyšší výkon, ale aj podporu ray tracingu či lepšiu energetickú efektívnosť. Teraz prichádza tento model na trh už aj v tzv. „štúdiovej verzii“, ktorá je určená na nasadenie vo firmách a profesionálnom odvetví najmä na prácu s grafikou.

Zdroj | Razer

Razer Blade 15 Studio Edition je postavený na 9. generácii procesorov Intel Core, konkrétne na 6-jadrovom modeli i7-9750H so základným taktom 2,6 GHz a s možnosťou dočasného navýšenia až na 4,5 GHz. Hlavnou hviezdou výbavy je však samozrejme grafická karta NVIDIA Quadro RTX 5000 Studio Edition s 16 GB pamäťou GDDR6 VRAM.

Pozrite si

Acer ConceptD Pro – nové notebooky s grafickými kartami NVIDIA Quadro RTX

Podpovrchovú výbavu dopĺňa dvojica 16 GB pamätí DDR4-2667 MHz (dokopy 32 GB), SSD M2. NVMe PCIe 3.0 x4 úložisko s kapacitou 1 TB a batéria s kapacitou 80 Wh. Za zmienku ale určite stojí aj bezdrôtový adaptér Intel Wireless-AX200, ktorý podporuje aj najnovší štandard Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.

Zdroj | Razer

Používatelia sa môžu tešiť na 15,6“ 4K UHD OLED displej s podporou dotyku, ktorý popri obnovovacej frekvencii 60 Hz pokrýva 100 % farebného spektra DCI-P3, pričom podporuje aj štandard HDR400.

Zdroj | Razer

Nad týmto displejom nájdeme 1-Mpx infračervenú webkameru s podporou prihlasovania pomocou Windows Hello, teda skenom tváre používateľa. Aj keď ide o profesionálny model, nebol by to produkt od spoločnosti Razer, ak by neponúkal klávesnicu s RGB podsvietením pre každú klávesu zvlášť.

V spomínanej zostave si môžete nový Razer Blade 15 Studio Edition zakúpiť zo stránky výrobcu za 3 999,99 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj