Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Razer Blade 15 dostáva očakávanú aktualizáciu hardvéru a čítačku SD kariet

Razer Blade 15 dostáva očakávanú aktualizáciu hardvéru a čítačku SD kariet
Zdroj | Razer
Stanislav Vinc
Razer Blade 15 dostáva očakávanú aktualizáciu hardvéru a čítačku SD kariet
Zdroj | Razer
Zdroj | Razer

Notebooky od spoločnosti Razer sú primárne určené pre hráčov, no vďaka svojmu výkonnému hardvéru patria do ich cieľovej kategórie aj tí, ktorí výkonné procesory a dedikované grafické karty využijú primárne na prácu. Práve ich poteší najnovšia aktualizácia modelu Razer Blade 15.

Príchod novej generácie notebookových procesorov Intel Core série H bok po boku nových grafických kariet NVIDIA GeForce RTX SUPER Max-Q nemohol znamenať nič iné, ako záplavu nových a aktualizovaných herných notebookov zo strany rôznych výrobcov. Výnimkou nie je ani americký Razer.

Zdroj | Razer

Do útrob modelu Blade 15 sa tak tento rok dostáva aj 10. generácia procesorov Intel Core H, vďaka ktorej tento model po prvý krát získava 8-jadrový procesor. Konkrétne pôjde o model Intel Core i7-10875, ktorý dokáže v prípadne potreby dočasne zvýšiť svoju frekvenciu v režime Turbo Boost až na 5,1 GHz. Príchod novej generácie procesorov značí aj príchod novej bezdrôtovej konektivity Wi-Fi 6 AX201 (Gig+), ktorá má zaručiť prenos maximálnou rýchlosťou 2,4 Gb/s.

Zdroj | Razer

Pri grafických kartách bude môcť Blade 15 ponúknuť modely NVIDIA GeForce RTX SUPER 2080 a RTX SUPER 2070, samozrejme v dizajne Max-Q, ktorých súčasťou sú aj nové technológie Advanced Optimus a Dynamic Boost pre efektívnejšie rozloženie výkonu a predĺženie výdrže notebooku pri napájaní z batérie.

Zdroj | Razer

Koľko vynovený Blade 15 na jedno nabitie v praxi vydrží je určite otázne. Hráči si totiž môžu vybrať aj z variantu s 15,6“ Full HD obrazovkou a 300 Hz obnovovacou frekvenciou, ktorá nepochybne vyšťaví batériu na maximum. Inak to nebude ani pri výbere dotykovej 4K OLED obrazovky, ktorá svojim 100 % pokrytím farebného spektra DCI-P3 poteší najmä profesionálov.

Zdroj | Razer

Tí sa konečne v rámci modelu Blade 15 dočkali aj čítačky SD kariet, ktorú dopĺňa port USB-C 3.2 gen 2, dvojica USB-A 3.2 Gen 2, HDMI 2.0B a Thunderbolt 3 s PowerDelivery 3.0. Pevnú zostavu hardvéru uzatvára 16 GB pamäte RAM (DDR4-2933 MHz).

Zdroj | Razer

Nový Razer Blade 15 bude dostupný vo verziách Basic a Advanced. Rozdiely medzi nimi spočívajú v odlišných procesoroch, grafických kartách aj obrazovkách, no trochu prekvapivo aj v spomínanej čítačke SD kariet, ktorá modelu Basic vo výbave chýba. Už aj v základnej konfigurácii bude vynovený Blade 15 začínať na cene 1 799,99 €. V Spojených štátoch a v Kanade bude v predaji už od mája, na európsky trh zamieri až neskôr.

Zdroj