Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Razer Blade 14 si ide po titul najvýkonnejšieho 14" notebooku na trhu

Razer Blade 14 si ide po titul najvýkonnejšieho 14" notebooku na trhu
Zdroj | Razer
Stanislav Vinc
Razer Blade 14 si ide po titul najvýkonnejšieho 14" notebooku na trhu
Zdroj | Razer
Zdroj | Razer

Razer Blade 14 nie je v portfóliu tohto výrobcu žiadnou novinkou. Vlastne, objavil sa v ňom pôvodne ešte v roku 2015 s dnes už trochu úsmevnými parametrami. V najnovšej generácii sa ale hlási o titul najvýkonnejšieho 14“ modelu, vďaka najnovšiemu hardvéru z dielní AMD a NVIDIA.

Hviezdou tlačovej konferencie spoločnosti Razer na (tento rok virtuálnej) výstave E3 bol nový notebook Razer Blade 14, ktorý sa do ponuky v plnej sile vracia po 3-ročnej odmlke. Pôjde o úplne prvý Razer Blade počítač postavený na procesore od AMD, konkrétne na 8-jadrovom AMD Ryzen 9 5900HX.

V najvyššej konfigurácii tento procesor ponúkne maximálny takt 4,6 GHz, vynikať má ale aj v šetrnom režime, vďaka ktorému má Razer Blade 14 ponúkať zhruba 12-hodinovú výdrž na jedno nabitie. Sekundovať mu budú grafické karty NVIDIA GeForce RTX 30 až do modelu GeForce RTX 3080.

Zdroj | Razer

Pri spomínanej 14“ obrazovke bude na výber medzi viacerými panelmi od Full HD rozlíšenia s obnovovacou frekvenciou 144 Hz, až po Quad HD rozlíšenie s obnovovacou frekvenciou 165 Hz. V prípade všetkých konfigurácií pôjde o IPS panely, v prípade Full HD panelov so 100 % pokrytím farebného spektra sRGB a v prípade QHD panelov so 100 % pokrytím farebného spektra DCI-P3. Chýbať im nebude ani technológia AMD FreeSync Premium.

Zdroj | Razer

Tento hardvér bude už tradične zaobalený do celohliníkového šasi, tentokrát v rozmeroch 1,67 x 22 x 32 centimetrov. Podľa Razeru bude Blade 14 najmenším 14“ herným notebookom na trhu, čo je aj dôvod, prečo na chladenie v takomto tesnom priestore bude namiesto tepelnej trubice využívať odparovaciu komoru s dvojicou ultratenkých vetrákov.

Zdroj | Razer

Webkamera s HD rozlíšením nad displejom neprekvapí, poteší ale jej susediaci infračervený snímač slúžiaci na prihlásenie sa do systému prostredníctvom Windows Hello pomocou skenu tváre. Medzi portmi má Razer Blade 14 dva porty USB 3.2 Gen 2 typu C, dvojicu klasických USB-A portov, ako aj HDMI 2.1. Chýbať mu samozrejme nesmie ani klávesnica s RGB podsvietením.

Nový Razer Blade 14 je už oficiálne v predaji za cenu od 1 999,99 eur. Spolu s ním do predaja dorazila aj nová USB-C GaN nabíjačka.

Zdroj