Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Razer BlackShark V2 dostáva poriadny upgrade, aj lacnejší variant V2 X

Razer BlackShark V2 dostáva poriadny upgrade, aj lacnejší variant V2 X
Zdroj | Razer
Stanislav Vinc
Razer BlackShark V2 dostáva poriadny upgrade, aj lacnejší variant V2 X
Zdroj | Razer
Zdroj | Razer

Razer prináša na trh novú generáciu herného headsetu BlackShark, ktorý tentokrát dostáva okrem nového modelu V2 aj lacnejší variant V2 X. Nové meniče doplní priestorové ozvučenie THX so zvukovými profilmi pre najpopulárnejšie herné tituly vytvorené na mieru priamo ich vývojármi.

Razer vzal tvorbu novej generácie herného headsetu BlackShark vážne a tak prináša výrazne kvalitnejší zvuk oproti predchádzajúcej generácii aj nový, lacnejší headset BlackShark V2 X. Pôvodné 40-milimetrové meniče v tomto prípade nahradili 50-milimetrové meniče Razer TriForce, ktoré tentokrát namiesto stereo zvuku vytvárajú priestorové, 7.1-kanálové ozvučenie.

Zdroj | Razer

Náušníky headsetu sú vyrobené z pamäťovej peny a tak sa okrem pohodlia starajú aj o pasívne potláčanie okolitého hluku. Naopak o kvalitný zvuk smerom od používateľa k ostatným hráčom má zabezpečiť značkový mikrofón Razer Hyperclear Cardioid, ktorému nechýba ani certifikácia pre platformu Discord.

Zdroj | Razer

Razer BlackShark V2 X váži len 240 gramov a vďaka jeho možnosti pripojenia cez 3,5-milimetrový jack alebo USB zvukovú kartu si porozumie s prakticky všetkými platformami od počítačov, cez konzoly až po smartfóny a tablety. Nový headset je v predaji už dnes za 69,99 €.

Spolu s ním je už v predaji aj prémiovejší variant Razer BlackShark V2, ktorý si cenu 109,99 € obhajuje najmä použitím kvalitnejších vodičov s titánovým povrchom, ktoré dopĺňa priestorové ozvučenie s certifikáciou THX Spatial Audio a zvukové profily THX Game Profiles.

Zdroj | Razer

Headset na základe týchto profilov prispôsobí svoj zvuk konkrétnym hrám, pričom vytváranie profilov pre hry majú v rukách priamo ich vývojári. V prvej vlne budú herné profily podporovať hry Apex Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege a Valorant.

Zdroj | Razer

Podpora pre herné profily dorazí do aplikácie Razer Synapse už 6. augusta a hoci ju zo začiatku bude podporovať iba BlackShark V2, Razer sľubuje rozšírenie podpory THX Game Profiles aj na ďalšie headsety.

Zdroj