Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Raspberry Pi predstavuje mikropočítač s Wi-Fi. Môže to zmeniť doterajší trh

Raspberry Pi predstavuje mikropočítač s Wi-Fi. Môže to zmeniť doterajší trh
Zdroj | Raspberry Pi
Michal Sobek
Raspberry Pi predstavuje mikropočítač s Wi-Fi. Môže to zmeniť doterajší trh
Zdroj | Raspberry Pi
Zdroj | Raspberry Pi

Poznáte britskú spoločnosť Raspberry Pi? Vyvíja jednodoskové mikropočítače s veľkosťou približne platobnej karty, ktoré zvládnu jednoduché úlohy. Novinka s názvom Raspberry Pi Pico W pridáva aj Wi-Fi modul a celé to stojí smiešnu sumu.

Pozrite si

Megasúboj 5 elektrických kolobežiek s výkonom do 350 W

Raspberry Pi predstavilo niekoľko nových produktov zameraných na nízky rozpočet. Spoločnosť stavia na úspechu svojej dosky Raspberry Pi Pico za 4 doláre, ktorej sa od uvedenia začiatkom roka predali takmer dva milióny kusov. Jej srdcom je mikrokontrolér RP2040, ktorý je postavený na 40nm nízkoenergetickom procese TSMC.

V spoločnosti vždy verili, že RP2040 sa skvele hodí pre komerčné a priemyselné aplikácie, ale globálny nedostatok polovodičov bol obrovským prínosom pre predaj výrobcom tretích strán.

Ako spoločnosť poznamenáva, jej výrobky zaznamenali veľa úspechov nad rámec ich počiatočného nadšenia a vzdelávacieho zamerania, pretože spoločnosti začali integrovať mikropočítače priamo do svojich produktov.

Najväčšou novinkou  je Raspberry Pi Pico W, ktorý sa bude predávať za smiešnych 6 dolárov a do systému prináša Wi-Fi 802.11., pričom si zachováva úplnú kompatibilitu pinov so svojim starším súrodencom. Pridanie bezdrôtového pripojenia otvára systém všetkým možným zaujímavým sieťovým IoT a inteligentným zariadeniam.

Zdroj | Raspberry Pi

Okrem toho boli predstavené ďalšie dve zariadenia, a to Pico H za 5 dolárov, ktorý pridáva predvyplnenú hlavičku na interakciu s inými systémami a spolu s Pico W sú už v dispozícii na objednanie. Pico WH za 7 dolárov má obe vychytávky a jeho dodávky sú naplánované na mesiac august.

Pozrite si

Už nielen PlayStation… Sony predstavuje novú hernú značku INZONE

Rovnako ako všetky moderné dosky Raspberry Pi sú rádiové obvody zapuzdrené v plechovke s kovovým štítom, čo znižuje náklady na dodržiavanie predpisov pre zákazníkov, ktorí ich chcú integrovať do svojich vlastných produktov.

Zdroj