Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ranveer Vs Wild With Bear Grylls - Netflix prichádza s interaktívnym filmom

Ranveer Vs Wild With Bear Grylls - Netflix prichádza s interaktívnym filmom
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Ranveer Vs Wild With Bear Grylls - Netflix prichádza s interaktívnym filmom
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Po You vs Wild z pred troch rokov, Netflix opäť prichádza s interaktívnym dobrodružstvom, v ktorom vy rozhodujete, čo sa bude diať – Ranveer Vs Wild With Bear Grylls.

Interaktívne filmy a seriály nie sú žiadnou novinkou, no ide skôr o interaktívnu zábavu, ktorá je vhodná iba na niektoré druhy obsahu. Príkladom bol interaktívny projekt Bandersnatch v rámci seriálu Black Mirror či spomínaný You vs Wild.

Dobrodruh, ktorého si mnoho z nás pamätá z detstva z televízneho kanálu Discovery Channel, Bear Grylls, sa vracia vo filme Ranveer Vs Wild With Bear Grylls o prežití v srbskej divočine. Tentokrát ho bude dopĺňať ďalší dobrodruh – Ranveer Singh. Ich cieľom je nájsť vzácnu kvetinu v Srbsku. Keďže ide o túto balkánsku krajinu, nebude núdza o krásne hory a divoké lesy, v ktorých žijú medvede.

Pozrite si

You vs Wild – zažite interaktívnu divočinu s Bearom Gryllsom

Prvýkrát sa interaktívne filmy objavili ešte v 60. rokoch, kedy mal premiéru film Kinoautomat od českého režiséra Radúza Činčeru. Ten s ním zožal úspech na výstave Expo 1967 v Montreale. Rozhodovanie v tomto filme fungovalo na základe diváckeho výberu a následného pustenia danej scény.

Neskôr boli interaktívne filmy rozšírené v 80. rokoch, kedy boli populárne filmy na formáte LaserDisc. Ten umožňoval rýchlo preskočiť vo filme na konkrétnu scénu.

S interaktívnymi filmami rástla popularita aj interaktívnych príbehových hier, ktoré mali niekoľko koncov. V 80. rokoch to bola napríklad kultová hra Dragon’s Lair.

V novom tisícročí boli rozšírené hlavne interaktívne hry od štúdií ako Quantic Dream (Heavy Rain, Beyond Two Souls) alebo Telltale Games (The Walking Dead). Napriek tomu, že tento žáner ponúkal bohaté využitie, vo filmovom priemysle nebol veľmi populárny.

Okrem Ranveer Vs Wild With Bear Grylls si interaktívne špeciály na Netflixe môžete pozrieť tu, kde nájdete aj bohatý obsah pre detského diváka.

Zdroj