PUBLIQ – prvá aplikácia založená na platforme DECENT

ZDROJ | PUBLIQ Foundation

Doslova iba pred „pár“ dňami sme vás informovali o oficiálnom spustení unikátnej platformy na šírenie digitálneho obsahu DECENT, ktorá je založená na technológii blockchain a má umožniť distribúciu akéhokoľvek digitálneho obsahu od hudby, cez knihy, filmy až po texty.

https://youtu.be/omAAUtjuJrw

Zástupcovia DECENT-u sa pochválili, že sa začala vyvíjať prvá aplikácia tretej strany s názvom PUBLIQ, ktorá je vybudovaná na DECENT platforme, a teda využíva tzv. blockchain technológiu.

Pozrite siSlováci spúšťajú unikátnu blockchain platformu DECENT pre zdieľanie dát

PUBLIQ je aplikácia na zdieľanie digitálneho obsahu, najmä správ a článkov, ktorá sa vyvíja nezávislým developerským tímom na sieti DECENT a je zdarma. Odmeny, ktoré sú distribuované v rámci PUBLIQ sú založené na reputáciách autorov. Tieto reputácie sú vytvorené exkluzívne zo zobrazení a spätných väzieb ich čitateľov.

ZDROJ | DECENT

Okamžitý odmeňovací systém PUBLIQ-u chce podnecovať a motivovať autorov zdieľať ich talent so svetom. Odmeny sú autorom poukazované každý deň v závislosti od ich PUBLIQ skóre, napríklad na základe reputačného hodnotiaceho systému. Tento jedinečný systém hodnotenia umožní autorom spravodlivejšie ohodnotenie, ako aj ocenenie a pochvalu za ich dobrú prácu.

Pre tých, čo si budú chcieť umiestniť reklamu na PUBLIQ-u, to bude umožnené bez prostredníka a za pomoci vlastného algoritmu, ktorý garantuje vysoko optimalizované umiestnenie. Inzerenti budú mať priamy prístup do PUBLIQ ekosystému, aby si sami zadávali svoju reklamu.

ZDROJ | PUBLIQ Foundation

Obsah umiestnený na PUBLIQ-u je verejne prístupný. Nikto nebude môcť články cenzúrovať. Označenia, ako napríklad témy, dátumy, množstvo „páči sa mi“ a iné parametre, uľahčia výber obsahu.

K novo vzniknutej spolupráci sa vyjedril Alexandre TABBAKH CEO, PUBLIQ Foundation:

Spolupráca medzi DECENT a PUBLIQ nastala veľmi prirodzene, keď sme s Matejom Michalkom začali diskutovať o myšlienke vytvorenia ekosystému založenom na tzv. blockchain technológii, ktorý bude slúžiť na online spravodajstvo za pomoci férových reputácií a odmeňovaní.

V PUBLIQ-u sme sa rozhodli použiť spoľahlivý „Peer to Peer“ protokol na distribúciu dát vytvorený spoločnosťou DECENT, ktorý inšpiruje „seederov“ (používateľov, ktorí poskytujú svoj voľný disk), aby sa zúčastňovali na podpore ekosystému. Obidve naše spoločnosti spoločne pracujú na pretváraní sveta médií, a to dáva zmysel našej spolupráci!

ZDROJ | DECENT

Matej Michalko, zakladateľ a CEO DECENT k tomu dodal:

Sme nadšení, že sieť DECENT bola prijatá a je využívaná inovatívnymi spoločnosťami tak krátko po jej oficiálnom spustení. PUBLIQ je dokonalým príkladom dobre navrhnutého projektu, ktorý využíva našu technológiu na účely, na ktoré bola sieť DECENT vyvinutá, a síce prinášať obsah jeho užívateľovi bez kontroly prostredníka a cenzúr tretích strán.

ZdrojDECENT,PUBLIQ

Komentáre k článku