Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Prvý notebook s 5G a Intel Evo je Samsung Galaxy Book Flex 5G je

Prvý notebook s 5G a Intel Evo je Samsung Galaxy Book Flex 5G je
Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
Prvý notebook s 5G a Intel Evo je Samsung Galaxy Book Flex 5G je
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Intel tento týždeň predstavil mobilné procesory Tiger Lake 11. generácie a zároveň nový program Intel Evo, ktorý vystriedal minuloročný Project Athena. Samsung implementoval tieto novinky do prenosného počítača Galaxy Book Flex 5G. Ide o prvý systém, ktorý pobeží na 5G sieti a bude podporovať požiadavky Intel Evo.

Samsung Book Flex 5G je určený pre tých, ktorý potrebujú byť mobilní a mať poruke spoľahlivý, výkonný počítač. Chris Walker, viceprezident Intelu, povedal pre portál The Verge, že spoločnosť strávila tisíce hodín tým, že sa používateľov pýtal, čo na notebookoch najviac potrebujú. Požadovali napríklad rýchle spustenie a čas odozvy. Ďalej to bola celodenná výdrž, ale aj podpora viacerých monitorov. To je aj dôvod pre zavedenie Thunderbolt 4 v štandarde Intel Evo.

Pozrite si

Intel predstavil nové procesory Tiger Lake a nový štandard Intel Evo

Samsung Book Flex 5G môže byť dodaný s procesorom Intel Core i5 alebo i7 z novej série Tiger Lake. Nové čipy dodajú bezprecedentný výkon aj do takýchto malých notebookov pri zachovaní energetickej účinnosti.

Zdroj | Intel

Novinka má 13,3-palcový displej s dotykovou obrazovkou a rozlíšením 1 920 x 1 080 pixlov, zvoliť si môžete až 16 GB RAM a 512 GB SSD. Okrem podsvietenej klávesnice, ktorá je už štandardom, notebook určite poteší vstavaným stylusom S-Pen.

O obrazové spojenie sa postará až 13 Mpx otočná kamera, ktorá sa dá využiť pri natáčaní videa na cestách. Webkamera má rozlíšenie 720p. Batéria ponúka kapacitu 69,6 Wh.

Zdroj | Samsung

Galaxy Book Flex 5G dostal prepracovanú aplikáciu Samsung Notes. Vďaka S-Pen si budú používatelia môcť zapisovať myšlienky nielen do smartfónu ale aj do notebooku. Pripojený ekosystém synchronizuje tieto poznámky s ďalšími zariadeniami Galaxy (Galaxy Note20, Galaxy Tab S7 a S7 +) a budú tak neustále po ruke, či už máte pri sebe smartfón, alebo notebook.

Pozrite si

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G – keď už nemáš kam ísť

Rozmery notebooku sú 304,9 x 202,3 x 13,9 až 14,9 mm pri hmotnosti 1,26 kg. Pobeží na ňom Windows 10 Home, alebo Windows 10 Pro. Bezpečnosť zariadenia má na starosti snímač odtlačkov prstov. Zvuk vyladilo AKG s inteligentným zosilňovačom (2 x 5 W).

Okrem Thunderbolt 4 tu nájdete USB-C port, USB 3.0, HDMI, 3,5 mm slúchadlový jack, mikrofón, slot UFS/microSD a slot na SIM kartu. Nechýba Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1.

Čo sa týka programu Intel Evo, ten má prísnejšie podmienky, ako Project Athena. Použiť sa dá len v zariadeniach osadených procesormi Tiger Lake. Systémy musia zvládnuť minimálne 9-hodinovú prevádzku, ktorá zahŕňa používanie prehliadača Chrome a služieb G Suite, Microsoft Office 365, YouTube a Zoom. Zo spánku sa musí zobudiť do jednej sekundy, musí podporovať rýchlonabíjanie, Wi-Fi 6 a nový Intel Thunderbolt 4.

Samsung zatiaľ dostupnosť ani ceny jednotlivých verzií neoznámil.

Zdroj