Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Prvý katastrofický film o koronavíruse z Hollywoodu dorazí už čoskoro do kín

Prvý katastrofický film o koronavíruse z Hollywoodu dorazí už čoskoro do kín
Zdroj | Songbird
Michal Spiegel
Prvý katastrofický film o koronavíruse z Hollywoodu dorazí už čoskoro do kín
Zdroj | Songbird
Zdroj | Songbird

Aj vám napadlo, že rok 2020 je ako vystrihnutý z katastrofického filmu? Songbird je prvý film, ktorý ukazuje USA v roku 2024 počas 214. týždňa lockdownu.

Režisér Michael Bay je v Hollywoode pojem, ktorý sa spája najmä s veľkými akčnými filmami plnými výbuchov. Na jeho konte nájdeme filmy ako Bad Boys, Armagedon, Pearl Harbor či séria Transformers. Jeho filmy majú v prvom rade ľudí pobaviť, čo sám niekoľkokrát svojim kritikom odkázal. Najnovšie sa ako producent postaral o film Songbird, ktorý reaguje na súčasnú situáciu s koronavírusom.

Pozrite si

Umelá inteligencia dokáže rozpoznať COVID-19 aj bez testu, z nahrávky kašľa

Covid-19 zmutoval na Covid-23, ktorý je oveľa smrteľnejší a zasahuje ľudský mozog. Pôjde o katastrofický film, ktorého ústrednou témou má byť ľúbostný príbeh Nica a Sary, ktorí trávia karanténu v odlúčení.

Film spracováva extrémny pohľad na súčasnú pandémiu a dopĺňa ho o typické hollywoodske klišé. Nechýbajú elektronické tabule s počtom mŕtvych, armáda kontrolujúca hranice mesta či políciu, ktorá vyhľadáva nakazených po domoch.

Zdroj | Annie Spratt
Pozrite si

Proti COVID-19 začali „bojovať“ drony od Zipline

Pre jedného cynizmus, pre druhého skvelý motív na film. Nie je preto prekvapením, že producent Michael Bay spolu s režisérom Michaelom Masonom si vypočuli vlnu kritiky na svoje osoby a to z dôvodu zneužitia témy pandémie, ktorá iba v USA spôsobila viac ako 230 000 úmrtí, na účely zisku.

Po teroristických útokoch na Svetové obchodné centrum v roku 2001 vzniklo tiež viacero filmov spracovávajúcich túto tému. Nešlo však o akčné kinohity, ale skôr o udalosti, ktoré mali zobraziť hrdinstvo ľudí či dokumentárne filmy.

Uvidíme, ako dopadne táto snímka v kinách, no už teraz rozdelila ľudí na dve skupiny – na kritikov, ktorí ju považujú za cynický krok zo strany producentov a na tých, ktorí si ju pozrú ako „oddychovú zábavu“, ktorá zobrazuje zveličené udalosti zo súčasnosti. Songbird by mal do kín prísť už čoskoro.