Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Prvé elektrické Bentley ponúkne brutálne zrýchlenie. Prekoná aj Teslu či Rimac

Prvé elektrické Bentley ponúkne brutálne zrýchlenie. Prekoná aj Teslu či Rimac
Zdroj | Bentley
Tomáš Šmidák
Prvé elektrické Bentley ponúkne brutálne zrýchlenie. Prekoná aj Teslu či Rimac
Zdroj | Bentley
Zdroj | Bentley

Bentley vie, ako robiť super rýchle autá. Ich prvý čisto elektrický model nebude výnimkou. Výkonom aj akceleráciou necháva konkurenciu za sebou.

Elektromobily dnes dokážu ponúknuť až absurdné výkonové parametre. Či už je to výkon nad 1 000 koní alebo akcelerácia pod 2 sekundy. Týmito atribútmi sa dnes môže pochváliť Tesla Model S, Lucid Air či Rimac Nevera. Britská automobilka Bentley aktuálne vyvíja svoj prvý elektromobil. A podľa všetkého to bude poriadne delo.

Zdroj | Bentley

Bentley zverejnilo niekoľko nových informácií ohľadom pripravovaného elektromobilu. CEO spoločnosti Adrian Hallmark sa vyjadril, že ich prvé čisto elektrické auto, by malo ponúknuť výkon až 1 400 koní (1 044 kW). To je o približne 300 koní viac ako ponúka aktuálna konkurencia v podobe Tesla Model S Plaid či Lucid Air Dream Edition Performance.

Pozrite si

Dvojmiliónový hyperšport Rimac Nevera vystrelí na 100 km/h za 1,85 sekundy

Ešte viac ako výkon ale zaskočí samotné zrýchlenie. Z 0-100 km/h by to malo prvé elektrické Bentley zvládnuť za približne 1,5 sekundy. Ak bude táto hodnota pravdivá, bude to vyššie zrýchlenie ako má 1 914-koňový hypercar Rimac Nevera. CEO sa však vyjadril, že pokiaľ by bolo takéto zrýchlenie pre vodiča nepríjemné, je možné ho znížiť na hodnotu 2,7 sekundy.

Zdroj | Bentley

Ďalším parametrom, v ktorom by mal elektromobil vynikať, je zrýchlenie z 50 na 240 km/h. To bude dôležité najmä na nemeckých diaľniciach, kde mnohé z týchto áut pravdepodobne aj skončia. Väčšina z nás totiž nikdy nezrýchľuje z 0-100 km/h. Potrebujeme skôr okamžitú reakciu na plyn pri predbiehaní či napájaní sa na diaľnici. V tomto ohľade by nemalo mať nové Bentley žiadny problém.

Pozrite si

Elektromobil Mercedes-Benz EQS sme nabili za pár minút a bez kariet

Čo sa týka dizajnu, tam zatiaľ veľa informácií nemáme. Nápovedou nám môže byť EXP 100 GT z roku 2019. Karoséria typu GT Coupe s futuristickým dizajnom a dôrazom na aerodynamiku. Dizajnový jazyk by mal ostať podobný ako v prípade aktuálnych modelov Continental GT, Flying Spur a Bentayga. Postavené bude na novej čisto elektrickej platforme od Audi.

Zdroj | Audi

Model by mal byť oficiálne predstavený v roku 2025 a cena by mala byť na úrovni približne 250 000 eur.

 

Zdroj