Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Projekt kryptomeny od Facebooku Libra mení názov na Diem

Projekt kryptomeny od Facebooku Libra mení názov na Diem
Zdroj | Diem
Michal Spiegel
Projekt kryptomeny od Facebooku Libra mení názov na Diem
Zdroj | Diem
Zdroj | Diem

O kryptomene Libra sa toho popísalo už veľa. Najnovšie asociácia, ktorá za kryptomenou od Facebooku stojí, mení názov na Diem Association.

Pôvodne bola Libra Association organizácia, ktorá bola hlavným prvkom krypotmeny Libra, ktorú založil Facebook. Pozostávala z niekoľkých dôležitých organizácií, ktoré mali zabezpečiť dôveryhodnosť kryptomeny. Patrili sem napríklad spoločnosti ako Visa, PayPal či Spotify.

Zdroj | Libra Association
Pozrite si

Európski ministri financií odsúhlasili zákaz zavedenia kryptomeny Libra

Následne niektoré veľké spoločnosti od projektu odstúpili vrátane Visa a Libra narazila na regulátorov a ministrov financií. Tí európski napríklad zakázali zavedenie tejto kryptomeny v Európe.

Medzitým sa projekt pretransformoval od kryptomeny k sprostredkovaniu finančných transakcií a samotná Libra mala byť naviazaná na svetové meny.

Dôvodom na prísne regulácie bol strach z úspechu projektu a nahradenie štátnych finančných inštitúcii tými súkromnými. Libra mohla zažiť podobný úspech ako Bitcoin a finančníci sa báli ako rizika prania špinavých peňazí či financovania terorizmu, tak nahradenia štátnej meny tou virtuálnou.

Premenovaná organizácia, Diem Association, uviedla vo svojom vyhlásení, že ide o nový deň pre projekt. Ihneď sa objavili špekulácie, že Libra pripravuje svoje spustenie a to v januári 2021. Problémom však je, že projektu chýbajú povolenia aj na domácej pôde vo vybraných štátoch USA, medzi ktorými je aj New York, kľúčové finančné centrum.

Zdroj | Facebook
Pozrite si

Kryptomena Libra od Facebooku sa opäť vracia s pozmeneným plánom

Hlavným cieľom preto ostáva získať ostatné potrebné povolenia a čím skôr spustiť projekt na území USA. Uvidíme nakoniec, v akej podobe ho uvidíme, no podľa všetkého nepôjde o kryptomenu, iba o platobný systém, ktorý má urýchliť, zjednodušiť a hlavne znížiť cenu oproti bežným transakciám.

Zdroj