Reklama

Projekt Bezpečne na nete má zvýšiť on-line bezpečnosť

Zdroj | ESET
Števo Porubský
Zdroj | ESET
Zdroj | ESET

Slovenský ESET spustil unikátny projekt Bezpečne na nete, ktorého cieľom je zvýšenie povedomia o kybernetickej bezpečnosti. Zo strany firmy má ísť o dlhodobý projekt zameraný na všetkých používateľov internetu, vrátane detí.

Zdroj | ESET

Bezpečne na nete je totiž nadstavbou globálnej iniciatívy Safer Kids Online. Jeho špeciálnu časť má už v úvode tvoriť aj obsah pre deti a rodičov. Pod obsahom si možno predstaviť hlavne články, videá, podcasty a všetky možné informácie o kybernetickej bezpečnosti. Všetko toto bude dostupné na webe bezpecnenanete.sk.

Zdroj | ESET

Každý mesiac sa chcú odborníci z ESETu venovať jednej téme, na ktorú sa pozrú z rôznych uhlov pohľadu. Zámerom je priniesť informácie k danej téme zrozumiteľným jazykom, a to aj za pomoci rôznych typov obsahových formátov. Preto sú súčasťou projektu články, infografiky, rozhovory, podcastový seriál, ale napríklad aj špeciálne vytvorené animované videá pre rodičov a deti.

Zdroj | ESET

„Internet sa stal každodennou súčasťou našich životov a preto považujeme prehľad v rámci jeho bezpečného používania za základnú znalostnú výbavu. Ako globálny líder v oblasti kybernetickej bezpečnosti cítime povinnosť využiť našu autoritu a skúsenosti pre zvyšovanie povedomia v tejto oblasti,“ vysvetľuje dôvody vzniku projektu Bezpečne na nete Peter Ohrajter, riaditeľ pre marketing a komunikáciu ESET na Slovensku.

Keďže posledné štatistiky Eurobarometra ukázali, že iba 34% Slovákov sa cíti byť dostatočne informovaných o kybernetických hrozbách, ESET chce toto zmeniť. V tomto ukazovateli sa radí Slovensko na chvost rebríčka EÚ, horšie výsledky dosiahlo už iba Rumunsko (31%) a Bulharsko (27%).

Zdroj | ESET

Dôvodom chabej informovanosti má byť aj zvyšujúca sa penetrácia technológií (mobily, tablety, notebooky, smart tv…) v bežnom živote, čo zas zvyšuje aj nároky na digitálnu gramotnosť ich používateľov.

Projekt Bezpečne na nete má ambíciu postupne tento stav zlepšovať a špecificky sa zamerať na najrizikovejšie skupiny používateľov internetu. Cieľom má byť vytvoriť vzdelávaciu platformu, ktorá dokáže krok za krokom, zaujímavým a zrozumiteľným spôsobom vysvetľovať úskalia kybernetickej bezpečnosti všetkým používateľom internetu a moderných technológií.

Okrem vzdelávania sa projekt zameria aj na podporu a iniciáciu aktivít prispievajúcich k celkovému zlepšeniu povedomia v tejto oblasti. Súčasťou sprievodných aktivít bude tiež zisťovanie gramotnosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti na Slovensku,“ doplnil Peter Ohrajter.

Zdroj | ESET
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.