Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Projekt ARA má novú základnú dosku a bude aj obchod s modulmi

Projekt ARA má novú základnú dosku a bude aj obchod s modulmi
Marek Šimunek
Projekt ARA má novú základnú dosku a bude aj obchod s modulmi

Modulárny smartfón, ktorý začal svoju kariéru ako projekt Phoneblocks a nakoniec skončil ako projekt divízie Google s názvom ATAP je nám už dlho známy ako projekt ARA. Postupne sa objavujú stále nové a nové informácie o tom, ako bude vlastne modulárny smartfón, ktorý by mal priniesť možnosť menenia hardvérových súčastí bez potreby výmeny celého zariadenia, fungovať a čo od neho môžeme očakávať. Sami sme veľmi zvedaví, kam sa až tento projekt dostane, nakoľko nápad modulárneho smartfónu nadchol nie len nás.

POZRITE SI
Modulárny smartfón Ara je stále bližšie k realite
Motorola Ara je náznakom toho, že modulárny smartfón nie je iba Sci-Fi

Google ATAP nedávno na svojej Google+ stránke ukázal prototyp základnej dosky modulárneho smartfónu, ktorá nesie názov Spiral 2 a oproti predchádzajúcim verziám základných dosiek prináša niekoľko podstatných vylepšení. Je postavená pomocou na zákazku vyrobených čipov Toshiba, ktoré uvoľnia podstatne viac miesta pre vývojárske moduly. Súčasne bol kompletne prepracovaný systém elektromagnetického prepojenia jednotlivých modulov.

ARA základná doska

To však nie je všetko, čo je nové v projekte ARA. Vyzerá to tak, že aj obchod s modulmi je v plnom vývoji. Spoločnosť Globant, ktorá je známa úzkou spoluprácou práve s Google totiž uviedla, že začala pracovať na ARA markete. Obchod ARA by mal byť obdobou Google Play, len s tým rozdielom, že v ňom si nebudete kupovať aplikácie, ale priamo hardvérové moduly pre modulárne smartfóny.

Foto: Google ATAP