Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Project xCloud od Microsoftu štartuje už v októbri, nie však na Slovensku

Project xCloud od Microsoftu štartuje už v októbri, nie však na Slovensku
Zdroj | Microsoft
Stanislav Vinc
Project xCloud od Microsoftu štartuje už v októbri, nie však na Slovensku
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft potvrdil, že jeho herná streamovacia služba Project xCloud otvorí svoje brány vo verejnom beta testovaní už v októbri. Na Slovensku si však na službu budeme musieť ešte nejaký čas počkať.

Pozornosť celého herného sveta sa upiera na pripravovanú cloudovú službu Google Stadia, ktorá má byť spustená v priebehu novembra. Už o mesiac skôr, teda už za pár dní, však spustí svoju vlastnú cloudovú službu aj Microsoft, aj keď zatiaľ iba v testovacej prevádzke.

Microsoft bol zatiaľ na informácie o službe Project xCloud trochu skúpy, no dnes už vieme, že služba bude v podstate rozdelená do dvoch úrovní. V tej prvej Microsoft poskytne svoje Azure servery hráčom na hranie titulov z konzoly Xbox One na smartfóne alebo tablete aj bez toho, aby museli vlastniť samotnú hernú konzolu.

V druhej úrovni sa budú môcť súčasní majitelia hernej konzoly Xbox One pripojiť na ich vlastné konzoly cez smartfón alebo tablet aj na diaľku úplne zadarmo. Túto službu súčasne Microsoft nazýva jednoducho “Game Streaming” a spustiť ju plánuje podľa prísľubu z tohtoročnej výstavy E3 už tento október.

Pozrite si

Apple Arcade – všetko, čo potrebujete vedieť o novej hernej službe

Súbežne však v októbri otvorí aj verejné beta testovanie skutočnej cloudovej služby, akou je aj Google Stadia. Na začiatok bude toto testovanie prístupné iba pre hráčov v Spojených štátoch, Spojenom kráľovstve a v Kórei.

Služba sa totiž nezaobíde bez výkonných serverov, ktoré sú súčasne pripravené na prevádzku iba v týchto regiónoch. Okrem vybraných regiónov má testovanie ešte jeden háčik – dostupné zatiaľ bude iba pre majiteľov zariadení s operačným systémom Android.

Hráči, ktorým sa podarí dostať do verejného beta testovania, budú mať prístup k niekoľkým vybraným titulom. Konkrétne to bude Halo 5: Guardians, Gears 5, Killer Instinct a Sea of Thieves. Hráči zapojení do testovania nemusia nič platiť a vybrané tituly nemusia ani vlastniť.

Pozrite si

Mini Motorways – populárne Mini Metro má vydareného nástupcu

Ak sa náhodou nachádzate v niektorej z podporovaných regiónov, vlastniť by ste mali zariadenie s operačným systémom Android 6.0 alebo novším, ktoré podporuje štandard Bluetooth 4.0. Okrem toho by ste mali mať založený Microsoft účet a po ruke bezdrôtový ovládač Xbox One Wireless Controller. Samozrejmosťou by malo byť aj dostatočne rýchle pripojenie na internet.

Zdroj