Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Profesor pracujúci na najdrahšom vedeckom projekte ľudstva má zmysel pre humor

Profesor pracujúci na najdrahšom vedeckom projekte ľudstva má zmysel pre humor
PR článok
Profesor pracujúci na najdrahšom vedeckom projekte ľudstva má zmysel pre humor

PR clanok august

Prof. RNDr. Karel Šafařík, CSc., pôsobiaci v Európskej organizácii pre jadrový výskum – CERN vo Švajčiarsku, chcel byť ako dieťa meteorológom, pretože tí podľa neho „mohli beztrestne klamať“. Už vyše 20 rokov pracuje na najdrahšom vedeckom projekte ľudstva – veľkom hadrónovom urýchľovači častíc LHC (Large Hadron Collider) a je držiteľom viacerých významných medzinárodných ocenení.

PR clanok august

Prof. RNDr. Karel Šafařík, CSc., zdroj: cas.sk, autor: Marián Herc

Tento sympatický vedec sa vyznačuje skvelým zmyslom pre humor, ktorý by mu v dobrom mohol závidieť nejeden slovenský komik. Disponuje obzvlášť vzácnou schopnosťou, byť nad vecou a nebrať sa príliš vážne. Dokazuje to aj jeho vyjadrenie na otázku, aký dopad má jeho práca na životy ľudí: „Praktický význam ešte neviem, ale určite z toho niečo bude (v histórii to tak vždy bolo), že ak dáte dobrých ľudí dokopy pre dobrý cieľ, oni vždy už niečo vymyslia.“

Majiteľ odzbrojujúceho úsmevu lieky nepotrebuje

RNDr. Erik Mingyár, z Ústavu molekulárnej biológie Slovenskej akadémie vied, zasvätil svoj život skúmaniu látok, ktoré sa budú môcť v budúcnosti využívať ako lieky na rôzne ochorenia. Ako sám hovorí: „Mnoho liekov sa dnes veľmi často používa a na baktérie, ktoré ochorenie spôsobujú, už takéto látky nie sú efektívne, a preto je potrebné stále hľadať nové funkčné lieky.“ Tento veľký sympaťák chcel byť v detstve športovcom. Je majiteľom odzbrojujúceho úsmevu, na ktorý našťastie nie sú potrebné žiadne antibiotiká.

PR clanok august

RNDr. Erik Mingyár, zdroj: súkromný archív Erika Mingyára

Hlasuj aj ty za najcoolerskejšieho vynálezcu v hre a svojimi hlasmi rozhodni o tom, ktorí vedci sa stanú historicky prvými členmi KLUBU AKČNÝCH HRDINOV. Hlasovanie je bezplatné a neobmedzené, trvá do 20. 10. 2015 a zúčastniť sa ho môže každý, koho vek neprekročil 30 rokov. Za tvoju pomoc môžeš získať COOL CENY! Viac informácií nájdeš na www.dikymoc.sk v sekcii TECHNOLÓGIE.

Anketu s názvom „KLUB AKČNÝCH HRDINOV – hľadá sa najcoolerskejší vynálezca v hre“ ti prináša edukačno-mentorský portál www.dikymoc.sk v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR ako priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

PR clanok august

Foto a text: PR článok