Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Profesionálne diktovanie poznámok príde čoskoro na Android a iOS

Profesionálne diktovanie poznámok príde čoskoro na Android a iOS
Marek Šimunek
Profesionálne diktovanie poznámok príde čoskoro na Android a iOS

Spoločnosť Nuance nie je žiadnym začiatočníkom na poli softvérových riešení zameraných na profesionálne diktovanie. Už dávnejšie sme sa stretli s jej unikátnym výtvorom Dragon Mobile Asistant. Tentokrát sa však jedná o doslova profesionálne riešenie.

Dragon Anywhere

POZRITE SI: Profesionálna „Siri“ pre Android je v Google Play, zatiaľ nie pre nás

Dragon Anywhere, ako sa toto nové riešenie nazýva už nejaký ten piatok existuje pre počítače s operačným systémom Windows a OS X. Je to profesionálny nástroj pre diktovanie, ktorý ocenia najmä používatelia v biznis sfére.

Samostatný softvér si bez zaváhania poradí s diktovaním rozsiahlych textov, pričom nechýba možnosť zalamovania textu do odsekov pomocou špeciálnych hlasových príkazov, vďaka čomu môžete iba pomocou hlasu vytvoriť text tak, ako keby bol písaný priamo na počítači.

Dragon Anywhere

Veľkou novinkou je však príchod tohto profesionálneho riešenia aj na mobilné zariadenia, konkrétne na smartfóny s operačným systémom Apple iOS a Google Android. Okrem priamej integrácie do systému sľubuje výrobca aj prepojenie s inými aplikáciami, ako sú napríklad Evernote, či rôzne cloudové aplikácie ako Dropbox a podobne.

Pre jednoduchšie ovládanie aplikácie budú k dispozícii rovnaké hlasové povely, ako v prípade jej verzie pre počítače, pričom nebude chýbať ani možnosť vytvárania si vlastných hlasových povelov. Zadávanie textov na smartfónoch by tak malo byť ešte jednoduchšie.

Jasnou nevýhodou riešenia určite bude spočiatku chýbajúca podpora slovenského jazyka. Pri spustení aplikácie totiž bude dostupná iba angličtina. Neskôr by však mali pribudnúť aj iné jazyky.

Ak chcete vedieť kedy bude aplikácia Dragon Anywhere dostupná pre smartfóny, môžete sa prihlásiť na tejto stránke a spoločnosť vás bude o spustení svojho riešenia informovať.

Foto: Nuance