Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Privítajte nového kráľa herných monitorov, Samsung Odyssey Neo G9

Privítajte nového kráľa herných monitorov, Samsung Odyssey Neo G9
Zdroj | Samsung
Michal Sobek
Privítajte nového kráľa herných monitorov, Samsung Odyssey Neo G9
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Spoločnosť Samsung opäť prekvapila. Predstavila novú verziu svojho zakriveného herného monitora. Nesie názov Samsung Odyssey Neo G9 a je vybavený mini-LED technológiou.

Pozrite si

Herný monitor Samsung Odyssey G9 ohromuje uhlopriečkou aj zakrivením

Novinkou je Quantum mini-LED technológia

Nová verzia herného monitora s prívlastkom „NEO“ sa líši od predošlej generácie hlavne použitou technológiou displeja. Spoločnosť Samsung tu nasadila technológiu mini-LED, ktorá má zabezpečiť vysoký kontrast a lepšie zobrazenie čiernej farby. Netreba si ale mini-LED mýliť s technológiou micro LED.

Zdroj | Samsung

Použitá mini-LED technológia je zhodná s tou, ktorú spoločnosť použila do svojich najnovších Smart TV zo série Samsung NEO QLED. Monitor sa pýši aj vysokým jasom až 2 000 nitov a k celkovej kvalite zobrazenia dopomôže aj podpora HDR 10+. Odozva monitora je iba 1 ms a kontrastný pomer je 1 000 000:1.

Pozrite si

Samsung prichádza s Mini LED TV v novej sérii Neo QLED

Zakrivených 49 palcov

Samsung Odyssey Neo G9 má uhlopriečku 49 palcov, na ktorej sa rozprestiera natiahnuté QHD rozlíšenie (5 120 x 1 440 pixelov). Pomer strán je 32:9. Hráčov poteší vysoká obnovovacia frekvencia až 240 Hz, ktorá zabezpečí čo najplynulejšie hranie. Nechýba podpora technológií AMD FreeSync Premium Pro a G-Sync od spoločnosti NVIDIA.

Zdroj | Samsung

 

Čo sa týka konektorovej výbavy, nájdeme tu dva HDMI porty štandardu 2.1, DisplayPort, dvojicu USB 3.0 slúžiacich na pripojenie rôznych periférií a 3,5-milimetrový konektor na zapojenie slúchadiel.

Samsung Odyssey Neo G9 sa bude dať predobjednať už 29. júla 2021. Jeho cena bude 2 500 dolárov. Tento monitor cieli na úzku skupinu hráčov, ktorí chcú mať čo najlepší zážitok aj bez použitia virtuálnej reality (VR). Profesionáli, ktorí strihajú videá a tvoria grafiky sa zrejme poobzerajú inde.

Zdroj | Samsung
Zdroj