Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

PRISMCUBE SSD - Satelitný prijímač, ktorý budete doslova milovať

PRISMCUBE SSD - Satelitný prijímač, ktorý budete doslova milovať
Zdroj | AB-COM
Marek Šimunek
PRISMCUBE SSD - Satelitný prijímač, ktorý budete doslova milovať
Zdroj | AB-COM
Zdroj | AB-COM
95 %
Niektoré satelitné prijímače sú určené len na sledovanie satelitného vysielania. Toto však nie je prípad PRISMCUBE SSD. Ten totiž kombinuje satelitný prijímač s plnohodnotným XBMC prehrávačom. Hneď na úvod musím uznať, že kombinácia to je viac, než vydarená.

Výhody

  • jednoduchá inštalácia
  • pohodlné ovládanie TimeShift
  • rýchle nahrávanie až dvoch programov

Nevýhody

  • slabšia odozva QWERTY klávesnice
  • občasné výpadky Wi-Fi

Samotné zariadenie klame telom a v pomerne jednoduchom dizajne sa skrýva veľa možností. V balení nájdete kompaktné diaľkové ovládanie, ktoré okrem štandardnej klávesnice disponuje aj pohodlnou QWERTY klávesnicou na opačnej strane. Jej odozva by mohla byť lepšia, ale na občasné zadanie textu bohato postačuje.

Zdroj | AB-COM

PRISMCUBE SSD je jedným z mála dvojtunerových satelitných prijímačov, vďaka čomu nebudete pri určitých funkciách limitovaní jedným transpondérom, prípadne môžete dva kanály využiť na sledovanie obsahu od dvoch rôznych poskytovateľov. V prednej časti prehrávača totiž okrem čítačky IRDETO kariet nájdete aj CI Slot.

Nastavenie satelitného prijímača je jednoduché. Nechýba mu ani kompletná lokalizácia do slovenčiny. Pri prvej inštalácii určite oceníte funkciu FastScan, ktorá vám automaticky vyhľadá aktuálnu programovú ponuku vášho poskytovateľa. Ak vám nevyhovuje triedenie kanálov, jeho preusporiadanie je skutočne jednoduché. Postačí označiť prvý kanál a postupne označovať kanály v poradí, v akom ich chcete mať uložené.

Zdroj | AB-COM

Medzi tie najhlavnejšie výhody, ktoré PRISMCUBE SSD ponúka, určite patrí funkcia permanentný TimeShift, vďaka ktorej si môžete nielen vytvoriť vlastný archív, ale aj pozastaviť aktuálne vysielanie či vrátiť sa späť. Samotný archív tiež ponúka bohaté nastavenia. Okrem toho, že môžete bez problémov nahrávať dva programy naraz a tretí sledovať, poteší i funkcia automatických záložiek. Vďaka nej je prechádzanie dlhých nahrávok podstatne jednoduchšie.

Výber toho, čo budete nahrávať značne zjednodušuje prepracovaná funkcia programového sprievodcu EPG. Detaily o programoch obsahujú aj informácie o práve vysielanom programe, ale aj o tom v akej fáze sa vysielanie daného programu aktuálne nachádza. EPG pritom môžete mať zobrazený ako zoznam, alebo mriežku. Práve druhé spomínané zobrazenie sa hodí, ak si práve vyberáte program, ktorý si chcete nahrať. Namiesto zložitého zadávania začiatku a konca nahrávania, totiž postačí stlačiť tlačidlo nahrávania priamo na zvolenom programe v EPG a zariadenie sa už automaticky postará o všetko ostatné.

Okrem toho disponuje PRISMCUBE SSD aj funkciou obraz v obraze. Tá je v prípade využitia jedného tuneru obmedzená na jeden transpondér, ale akonáhle využijete oba tunery, môžete sledovať rôzne programy bez obmedzenia. Dokonca môžete v malom okne pozerať aj archív, ktorý ste si nahrali, čo sa hodí najmä ak nemáte radi reklamy. Pre spustenie funkcie využijete modré tlačidlo na diaľkovom ovládaní a v priebehu okamihu sa na obrazovke zobrazí malé okno, v ktorom môžete zvolený program prepínať. Nechýba ani zmena pozície okna, jeho veľkosti, rovnako ako aj možnosť prepínania audio stopy medzi hlavným kanálom a programom v okne.

Zdroj | AB-COM

Za svoje rýchle reakcie vďačí tento prijímač integrácii SSD disku. Ten okrem archívu môžete využiť aj na uloženie vášho vlastného multimediálneho obsahu, ktorý môžete následne prehrávať. Pre pripojenie k internetu, ktorý budete pre využívanie väčšiny funkcií určite potrebovať, je tento satelitný prijímač vybavený Ethernet portom, alebo Wi-Fi modulom. Nastavenie pripojenia je otázkou niekoľkých sekúnd a zvládne ho každý.

Pri teste sme používali najmä Wi-Fi pripojenie, ktoré je stabilné a v závislosti od vášho internetového pripojenia a routera aj rýchle. Občas sa nám však stalo, že po zapnutí prijímača sa neprihlásil do siete automaticky a bolo nutné pripojenie manuálne obnoviť. Ocenili by sme preto jasnú ikonu indikujúcu aktívne pripojenie, keďže na to, že PRISMCUBE nie je pripojený k sieti, sme často prišli až v momente, keď sme chceli prehrávať videá z internetu alebo filmy zo sieťového disku.

Využívanie multimediálnych funkcií, ktoré PRISMCUBE SSD ponúka, vyžaduje dostatok priestoru. Ten poskytujú rýchle SSD disky, vďaka ktorým je aj práca s archívom alebo multimediálnymi súbormi podstatne komfortnejšia. Samozrejme, PRISMCUBE umožňuje prehrávať podporované formáty aj z externých diskov, rovnako umožňuje aj nahrávanie na externé disky.

Ak máte radi filmy, budete tento prijímač milovať. Jednoducho si filmy, ktorých pôvod musí byť samozrejme v súlade so zákonom, nahráte na svoj sieťový disk. Ten následne namapujete priamo v prijímači a už si len užívate graficky prepracovanú knižnicu. Tá k daným filmom pomocou internetovej databázy automaticky priradí obrázky, popis a dokonca si priamo v knižnici môžete pozrieť aj herecké obsadenie daného filmu, jeho hodnotenie na IMDb, alebo si môžete prehrať jeho trailer pomocou YouTube. Pri sledovaní filmu sa nemusíte trápiť ani s titulkami. Jednoducho si zvolíte položku stiahnuť titulky a v priebehu niekoľkých sekúnd máte k dispozícii množstvom titulkov vo vami vybraných jazykoch. Toto je skutočne návyková funkcia, do ktorej sme sa počas používania PRISMCUBE SSD doslova zamilovali.

Samostatnou kapitolou v prípade PRISMCUBE sú možnosti rozšírenia. Ak ste už niekedy mali dočinenia s platformou XBMC, potom nám určite dáte za pravdu, že možnosti sú takmer neobmedzené. Do prijímača si môžete nainštalovať veľké množstvo rozšírení. Nechýba napríklad YouTube, Vimeo a iné známe služby. Vďaka komunite si budete môcť užiť aj rozšírenia rôznych televízií, napríklad Prima, Joj.sk a iné. Tieto rozšírenia ponúkajú niekedy dokonca celé epizódy relácií, ktoré si môžete veľmi rýchlo vyhľadať a následne prehrať.

Pri rozšíreniach môžete využiť aj funkciu obraz v obraze a mať tak na obrazovke živé vysielanie a v malom okne pozerať ktorékoľvek rozšírenie. Podobne, ako nás potešilo množstvo a funkcie rozšírení, sme boli nadšení aj možnosťami ovládania prijímača pomocou mobilných aplikácií. Vyskúšali sme rôzne aplikácie pre iOS aj Android a musíme povedať, že tie pre jablčný systém sa nám zdali lepšie. Hravo tak môžete pomocou aplikácie v smartfóne vyhľadať konkrétne video na YouTube a odoslať ho do prijímača. V tomto prípade prijímač prijme iba adresu videa a to nie je streamované priamo zo smartfónu. Výsledkom sú skutočne rýchle reakcie.

PRISMCUBE SSD je pre nás veľkým prekvapením a tento satelitný prijímač spojený s multimediálnym centrom môžeme smelo odporučiť. Je rýchly, má jednoduché ovládanie a možnosti, ktoré ponúka, vás dostanú. Už len vyriešiť drobnosti, ako je napríklad občasný problém s automatickým pripojením k Wi-Fi. Pre množstvo funkcií, ktoré PRISMCUBE SSD ponúka sme mu udelili ocenenie „TIP REDAKCIE“.

Nami testovaný model PRISMCUBE SSD (120 GB) si môžete za 169,00 € zakúpiť v spoločnosti AB-COM, ktorej zároveň ďakujeme za zapožičanie prijímača na test.