Prisma – umelcom môže byť každý

Aplikácia Prisma zavítala do App Storu len nedávno, no okamžite sa stala obrovským hitom. Jej popularita a vysoké čísla siahnutí z nej už teraz spravili jednu z najúspešnejších aplikácií na úpravu fotiek.

Aplikácií, v ktorých si upravíte svoje fotografie, je App Store plný. Len málo z nich sa však dokáže vystrčiť z radu. Prisme sa to podarilo a ukazuje, ako môže vyzerať úprava fotiek trochu inak – umelecky.

Pozrite siAdobe Photoshop Mix – vystrihujte fotografie ako na počítači

Prostredie aplikácie je prehľadné a jednoduché, neuškodilo by ale pár možností navyše, pretože pôsobí až príliš jednoducho.

Napríklad možnosť pridávať fotografie len vo štvorcovom formáte je tak trochu škoda. Predsa len, už aj Instagram ponúka pridávanie fotografií na výšku alebo šírku.

prisma 14prisma 6

Po vložení fotky do aplikácie, alebo jej vyfotením priamo cez ňu, môžete začať vytvárať z vašich fotiek hotové umelecké diela. Na výber máte z 36 umeleckých filtrov, ktoré naozaj premenia vaše fotografie na malé diela.

prisma 2prisma 4

Filtre sú inšpirované dielami svetových umelcov ako napríklad Van Gogh alebo Picasso. Pri aplikovaní filtra na fotografiu musíte chvíľu počkať pretože Prisma nedáva len tak filtre na vaše fotografie.

Aplikácia pracuje s umelou inteligenciou a unikátnym algoritmom, ktoré sa spolu snažia čo najlepšie prispôsobiť daný filter vašej fotografii.

Pozrite siInstagram po rokoch zväčšuje rozlíšenie fotografií na 1 080 pixlov

Ak vám záleží na tom, aby výsledok pôsobil naozaj ako dielo umelca, tak si určite pri každej fotografii vyskúšajte ako na nej vyzerajú všetky filtre.

Posúvaním prstu po fotografii tiež môžete meniť intenzitu vybraného filtra a tým vždy docieliť unikátne výsledky.

prisma 8prisma 12

Po dokončení uprav stačí fotografiu aj s jej umeleckou úpravou uložiť do iPhonu, alebo ju zdieľať napríklad prostredníctvom Instagramu.

Pozrite si zopár fotografií pred úpravou a po nej:

prisma 15

prisma 19

prisma 7

prisma 5

prisma 13

prisma 3

prisma 9

prisma 11

V nastaveniach aplikácie nájdete možnosť uložiť pôvodné fotografie, automaticky uložiť hotové výtvory alebo používanie vodoznaku Prisma.

Ak nepotrebujete aby každý vedel, že ste fotku upravili pravé cez Prismu, tak jednoducho vypnite vodoznak. Na jeho vypnutie nie je potrebná kúpa platenej verzie ako to väčšinou býva.

prisma 10

Prisma je zadarmo a ozaj skvelá. Niet sa čomu diviť, že ju používa niekoľko miliónov ľudí po celom svete. Mala by byť povinnou výbavou každého, kto rád fotí a zdieľa svoje fotografie na sociálne siete.

Jedinými nevýhodami môže byt nutnosť štvorcového formátu fotografií a tiež to, že aplikácia je zatiaľ dostupná len pre iOS.

Používatelia Androidu ale nemusia smútiť, pretože vývojári hovoria, že ju čoskoro vydajú aj na Google Play.

Prisma95%

Veľkosť:
16.1 MB
Platforma:
iOS 8.0 a novší, Android 4.1 a novší
Cena:
0,00 €

Asi jediná aplikácia, ktorá z vašich fotografii vytvorí umelecké diela. Je zadarmo, rýchla a okamžite ako sa dostala na App Store sa stala obrovským hitom. Je povinnou výbavou pre každého, kto rad fotí a zdieľa svoje fotografie na sociálne siete.

TECHBOX tip redakcie

ZdrojApp Store

Komentáre k článku