Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Pripravte seba aj svoje auto na zmenu a príchod daždivého počasia

Pripravte seba aj svoje auto na zmenu a príchod daždivého počasia
Zdroj | Robsonphoto/Shutterstock.com
PR článok
Pripravte seba aj svoje auto na zmenu a príchod daždivého počasia
Zdroj | Robsonphoto/Shutterstock.com
Zdroj | Robsonphoto/Shutterstock.com

Zima a mínusové teploty pomaly ale isto začnú na svojej sile strácať. Spolu s výmenou teplejšieho vzduchu sa však sneh začne premieňať na dážď, ktorý bude dôvodom tvorby väčšieho množstva vody na vozovke. Áno, jar nie sú len rozkvitnuté lúky a slnkom zaliate pohoria. Pneumatiky, ale aj iné časti auta je preto vhodné týmto podmienkam adekvátne prispôsobiť. To znamená, že nielen na príchod chladného počasia, ale aj jari, je vhodné vaše auto dobre pripraviť.

Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ktoré veci, okrem kvalitných ručných závitníkov, vám v tom pomôžu.

Auto musí byť pod neustálou kontrolou

Napriek tomu, že ste pred nedávnom realizovali komplexnú opravu motora, držanie volantu oboma rukami je v daždivom počasí tou najlepšou bezpečnou možnosťou. Zároveň by ste mali odložiť mobilný telefón a všetko, čo vás môže odradiť od cesty. S čím by ste však určite nemali stratiť vizuálny kontakt, sú spätné zrkadlá. Pomôžu vám sledovať všetko, čo sa deje okolo vás.

Prekontrolujte stierače

Bezpečnosť premávky priamo závisí od viditeľnosti. Najmä na jar, keď nie sú vždy priaznivé poveternostné podmienky a slnko sa skryje za ťažké mraky plné vody. Zlé počasie potom ovplyvňuje čistotu čelného skla automobilu a koniec koncov jeho nevyčistená oblasť môže zabrániť viditeľnosti iného auta, chodca či inej prekážky. A pritom stačí vymeniť len stierače.

Používajte klimatizáciu

V súvislosti s viditeľnosťou je dôležité aj správne nastavenie klímy v aute. Nečakajte preto, kým budú okná v kabíne kvôli nadmernej kondenzácii pokryté „hmlou“ a znemožnia vám ďalší pohyb kvôli takmer nulovej viditeľnosti.

Zapnite klimatizáciu a nasmerujte intenzívny prúd z ventilačného systému na čelné sklo. Oplatí sa tiež prekontrolovať všetky špeciálne tesnenia a použiť univerzálne prostriedky proti zahmlievaniu okien v kabíne.

Dajte ho do garáže

Vplyv poveternostných podmienok na vozidlo je veľmi veľký, a to aj napriek tomu, že je vyrobené zo špeciálnych odolných materiálov a častí. Korózia vie narobiť poriadnu neplechu, preto dajte radšej auto pod strechu a za pevné garážové brány.

Aj tento priestor si ale vybavte určitou klímou, kvalitnou zámkovou dlažbou a dostatočným vetraním. Čím viac do svojho auta a jeho ochrany investujete, tým dlhšie vám bude slúžiť a na ceste si ho bez problémov užijete.