Prilba LIVALL EVO21 doplní vašu cyklovýbavu o 270° osvetlenie so smerovkami

ZDROJ | LIVALL

Smart cyklistické prilby nie sú úplnou novinkou, dokonca ani pre spoločnosť LIVALL. Nový model EVO21 ale sľubuje doteraz chýbajúcu viditeľnosť cyklistu z prakticky každej strany, ku ktorej sa pridávajú smart funkcie a dynamické svetelné signály.

Spoločnosť LIVALL sa dostala do povedomia verejnosti najmä vďaka svojej patentovanej technológii pre detekciu pádu a automatické privolanie pomoci. Táto výbava nechýba ani novej prilbe EVO21, ktorá v takomto prípade dokáže do 90 sekúnd od pádu odoslať SOS signál vami vybraným kontaktom, aj s presnými GPS súradnicami vašej aktuálnej polohy.

ZDROJ | LIVALL

Nový model sa ale okrem toho môže pochváliť najmä 270° osvetlením integrovaným priamo do prilby, ktoré slúžia nielen na zvýšenie viditeľnosti cyklistu, ale aj signalizáciu odbáčania a brzdenia. Dynamické znamenia je možné spúšťať pomocou ovládača umiestneného priamo na riadidlách.

Na jedno nabitie prilba vydrží svietiť a sledovať pohyb zhruba 10 hodín. S jej zapínaním a vypínaním si ale nemusíte robiť starosti, prilba sa zapne a vypne automaticky po nasadení a opätovnom zložení z hlavy. Na nabíjanie vstavaného akumulátora využíva EVO21 magnetické piny známe najmä zo smart hodiniek.

Pozrite siPrémiovky Garmin Forerunner 945 LTE vedia automaticky zavolať pomoc

Svetlá a ani hardvér zastrešujúci smart funkcie prilbu príliš nezaťažia, váži iba 350 gramov a spoločnosti sa pri nej dokonca podarilo zlepšiť aj priepustnosť vzduchu o 30 %. Telo helmy je samozrejme odolné voči vode a prachu na úrovni certifikácie IPX5, takže odolá aj silnému dažďu alebo pádu do špiny.

ZDROJ | LIVALL

LIVALL zavítal s novým modelom na crowdfundingový portál Indiegogo, kde zožal okamžitý úspech. S aktuálne piatimi dňami do konca kampane má LIVALL istých viac ako 272 tisíc eur na výrobu prilby, čo predstavuje viac ako 3 300 % z pôvodne požadovanej sumy.

V rámci kampane si môžete prilbu predobjednať za zvýhodnenú cenu 73 eur za kus, prípadne si k objednávke za menší príplatok prihodiť aj smart senzor P1. Predobjednávky by sa mali dostať do rúk zákazníkov už v priebehu tohto júla.

ZdrojLIVALL

Komentáre k článku