Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Prichádza pokračovanie Doktora Strangea. Ako sa Marvelu podaril prvý "horor"?

Prichádza pokračovanie Doktora Strangea. Ako sa Marvelu podaril prvý "horor"?
Zdroj | Marvel
Michal Sobek
Prichádza pokračovanie Doktora Strangea. Ako sa Marvelu podaril prvý "horor"?
Zdroj | Marvel
Zdroj | Marvel

Do kín prišla nová marvelovka, a to pokračovanie Doktora Strangea s podtitulom V mnohovesmíre šialenstva. Od filmu mal každý veľké očakávania, pretože už trailer naznačil niektoré legendárne postavy, ktoré sa vrátia. Stojí tento film za váš čas?

Pozrite si

The Batman – podarilo sa prekonať Nolana?

Aby ste mali čo najlepší prehľad, tak okrem filmov vám odporúčam pozrieť si celý seriál WandaVision a aj seriál What If, konkrétne 4. epizódu. Dá sa to aj bez nich, ale získate lepší prehľad a nebudete až tak prekvapení, aj keď film odvádza dobrú práce aj pre nezasvätených.

Režisér Sam Raimi sa po dlhých deviatich rokoch vrátil na režisérsku stoličku. Mimochodom, tohto režiséra určite poznajú fanúšikovia pôvodnej trilógie Spider-mana. Má za sebou aj režírovanie hororov a ich prvky sa objavujú aj v tomto filme. Dalo by sa povedať, že ide o prvý horor z produkcie Marvelu.

Samotný dej už bol načrtnutý v traileri. Doktor Strange v poslednom filme o Spider-manovi otvoril brány mnohovesmíru. Teraz ho však jeho činy dobiehajú a všetko to zakončí aj nová postava America Chavez, ktorá medzi týmito svetmi dokáže otvárať portály. Strange bude musieť čeliť protivníkovi, ktorý môže celý mnohovesmír zničiť.

Počas deja sa vystrieda skutočne veľké množstvo postáv, ale aj ich varianty, keďže cestujeme mnohovesmírom. Niektoré sa objavia len aby uspokojili túžby fanúšikov a iné naznačujú budúce smerovanie týchto filmov a vyskytnutia sa nových entít.

Zdroj | Marvel

Tento film sa odlišuje od klasických Marvel filmov, a to najmä svojou atmosférou. Tá je temná, pochmúrna a týmto sa viac približuje k produkcii od konkurenčného štúdia DC. Nie je to však na škodu. Marvel sa vyvíja a chce experimentovať aj s takýmto žánrom. Niekedy nám dej prišiel dosť chaotický a zvlášť prelínanie hororového a komediálneho žánru nemusí vyhovovať každému.

Neviem sa však zbaviť faktu, že niektoré scény boli urýchlené a vďaka tomu sme sa nemohli úplne vcítiť do konania hlavných postáv. Filmu by sa hodila určite aspoň polhodina navyše. Takto je to cyklus akčných a dialógových scén, kde je divák neustále v pozore a film šľape ako hodinky. Preto mi tam chýbali pasáže, kde by si mohol divák trochu vydýchnuť.

Výkony hercov boli ako vždy špičkové. Nebola tam postava, ktorá by vyslovene vadila, režisér všetko zvládol na jednotku. Len aj kvôli času sme neboli schopní preniknúť hlbšie do myslenia najmä nových postáv. Verím, že to vyrieši pokračovanie alebo, že sa Marvel rozhodne týmto postavám venovať samostatný seriál.

Zdroj | Marvel

Ak ste správnym fanúšikom Marvel filmov, tak viete, že nás na konci filmu čakajú potitulkové scény. Film Doktor Strange v mnohovesmíre šialenstva ich obsahuje až dve. Jedna sa nachádza po prvých titulkoch a na tú druhú si budete musieť počkať až po tých koncových.

Samotný film nás prekvapil, ale aj sklamal. Určite však ide o jeden z tých podarenejších titulov, nechýbajú prekvapenia, akcia, skvelé vizuálne efekty, nové postavy, a to celé je dotvárané prvkami hororového žánru. Film odporúčame ísť si pozrieť čím skôr, aby ste sa vyhli nejakým spoilerom, ktoré by vás určite mrzeli.