Prepracovaná od základov nová KIA Niro

ZDROJ | KIA

KIA Niro bola predstavená ako nové hybridné vozidlo v modelovom roku 2017. Odvtedy sa k nemu pripojila plug-in hybridná verzia a tiež plne elektrický model. Ten prišiel v roku 2018 a ponúka rovnaký hnací pohon ako má Hyundai Kona EV.

KIA na Mobility Show 2021 v Soule predstavila Niro, je doplnené o nové funkcie zamerané na efektivitu a znižovanie emisií.

V novinke badať silný vplyv konceptu HabaNiro z roku 2019, ktorý badať najmä v dizajne exteriéru so štýlovým vzhľadom crossoveru a efektnou dvojfarebnou karosériou. Široký stĺpik vzadu zlepšuje prúdenie vzduchu a zapadá do zadných svetiel v tvare bumerangu.

Štýlová stredová konzola sa má pohodlne ovládať, je vybavená elektronickou radiacou pákou. Displej a vetracie otvory sú integrované v palubnej doske.

ZDROJ | KIA

KIA Niro je vybavený režimom Greenzone Drive Mode, ktorý automaticky prepne na elektrickú energiu vždy, keď je možná efektívnejšia jazda na základe navigačných podnetov a jazdných návykov vodiča. Pri jazde v zelených zónach, ako sú obytné štvrte, školy a nemocnice, vozidlo automaticky využíva elektrickú energiu na základe navigačných signálov a údajov o histórii jazdy. Rozpozná tiež obľúbené miesta vodiča.

ZDROJ | KIA

„Kia pokračuje v podnikaní krokov smerom k udržateľnejšej budúcnosti a pozýva každého, aby sa pripojil k hnutiu do novej éry mobility,“ povedal Ho Sung Song, prezident a generálny riaditeľ koncernu KIA. „Nová Kia Niro uľahčuje praktizovanie udržateľného životného štýlu pomocou ekologických materiálov, vyspelých technológií a elektrických pohonných jednotiek a zároveň spĺňa praktické potreby zákazníkov,“ dodal.

ZDROJ | KIA

Nové Niro je vystavené na Mobility Show 2021 v Soule od 25. novembra do 5. decembra.Viac detailov zatiaľ nepoznáme. Druhá generácia KAI Niro príde na trh v priebehu budúceho roka.

ZdrojKIA

Komentáre k článku