Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Prenosný laserový projektor Anker posúva hranice top výbavou

Prenosný laserový projektor Anker posúva hranice top výbavou
Zdroj | Anker
Richard Pliešovský
Prenosný laserový projektor Anker posúva hranice top výbavou
Zdroj | Anker
Zdroj | Anker

Anker na CES 2022 ukázal svoj nový projektor Nebula Cosmos Laser 4K, ktorý si odniesol cenu Innovation Awards 2022. Niet sa čomu diviť, ide o najinteligentnejší a najostrejší kompaktný projektor výrobcu.

All-in-one projektor Nebula Cosmos Laser má 4K rozlíšenie a svietivosť 2 400 lúmenov. Poradí si obrazom do uhlopriečky 150 palcov. Prenosné zariadenie sa môže pochváliť ALPD 3.0, laserovou technológiou s krátkym dosahom, ktorá zvyšuje účinnosť svetelného zdroja o 20 %. Životnosť lampy je 25 000 hodín. Anker uvádza, že projektor „prinesie jasný a ohromujúci obraz aj so zapnutými svetlami“.

Zdroj | Anker

Vstavané reproduktory s podporou Dolby Amtos majú výkon až 300 W. Nechýba funkcia AiFi (Artificial Intelligence Fidelity), tá sa postará o to, že projektor jednoducho pripojíte k iným kompatibilným reproduktorom (s podporou AiFi). Projektor ponúka okrem Bluetooth a Wi-Fi konektivity možnosť pripojenia cez USB, HDMI, AUX a ACIN.

Zdroj | Anker

Výrobca sa postaral aj o dostatok obsahu. Projektor sa bude dodávať so streamovacím kľúčom s podporou HDR10, na ktorom je nainštalovaný operačný systém Android TV 10.0. Vďaka tomu budete mať k dispozícii prístup k viac ako 7 000 aplikáciám vrátane Netflix v 4K rozlíšení, YouTube, Amazon Prime Video, Disney Plus či HBO Max.

Zdroj | Anker

Aj keď Anker priamo nespomína podporu Chromecast, vďaka Android TV by nemal byť problém bezdrôtovo streamovať obsah zo svojich mobilných zariadení. S nastavovaním by ste nemali stráviť veľa času, Pokročilý algoritmus s funkciou Auto Screen Fit orámuje váš obraz do veľkosti, ktorá je akurát pre váš priestor.

Zdroj | Anker

Rýchle automatické zaostrovanie sa postará o okamžitú čistotu obrazu. Automatická korekcia lichobežníkového skreslenia bez mriežky upraví vertikálne a horizontálne linky na ideálny pomer 16:9 za 3 sekundy. Zaujímavá je funkcia Eye Guard. Ak prejdete pred obraz, svetlo stmavne, aby ste boli vy a najmä vaše oči ochránené.

Zdroj | Kickstarter

Laserový projektor sa začne predávať v marci 2022. Cena však nie je najmenšia, vyskočila na 2 199 dolárov. Ak si ho teraz predobjednáte na Kickstarteri, zaplatíte menej, môže byť váš už od 1 599 dolárov.

Zdroj | Kickstarter

Zdroj