Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Prémiový tablet Lenovo Tab P12 Pro nás nesklamal

Prémiový tablet Lenovo Tab P12 Pro nás nesklamal
TECHBOX
Prémiový tablet Lenovo Tab P12 Pro nás nesklamal

Používateľov môžeme rozdeliť na dve kategórie. Na tých, ktorí majú radi tablety a na ostatných, ktorí im ešte neprišli na chuť. Do ktorej kategórie patríte vy?

Do redakcie nám dorazil špičkový model, Lenovo Tab P12 Pro. Už krabica naznačila, že nepôjde o žiadneho drobčeka. Je vybavený 12,6-palcovým AMOLED displejom s 2K rozlíšením. Takýto pomer a veľkosť obrazovky ho priamo predurčuje na pozeranie filmov a hranie hier.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tablet poháňa 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 870 s grafikou Qualcomm Adreno 650spárovaný s 8 GB RAM. Všetko to veľmi svižne beží na Androide 11. Interné úložisko má kapacitu 256 GB, rozšíriteľné je cez microSD.

Konektivitu má na starosti USB-C port, nano SIM 5G, Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.2, Nájdete tu i pozičné systémy, takže si vieme veľmi dobre predstaviť využiť toto zariadenie aj ako perfektnú navigáciu. Len budete musieť nájsť na tablet vhodný stojan.

Bezpečnosť vašich údajov je možné ochrániť dvomi spôsobmi. Snímačom odtlačkov prstov, ktorý je zabudovaný v tlačidle ON/OFF, alebo si môžete vybrať odomykanie pomocou rozpoznania tváre. Vyskúšali som obidve možnosti, k ani jednej nemám žiadne výčitky. Pre akú technológiu sa rozhodnete záleží len na vás.

Batéria má 10 600 mAh, takže s nabíjaním sa určite nebudete musieť trápiť každý večer, aj keď ho budete aktívne používať. Batériu sme nabili za necelé 3 hodiny, čo je, myslíme, slušná hodnota.

V balení sa okrem 30 W nabíjačky nachádza aj Stylus Lenovo Precision Pen 3. Pripomína klasickú fixku, takže sa v prstoch drží veľmi dobre. Nabíja sa bezdrôtovo, stačí ho pripojiť k tabletu. Po odpojení sa okamžite spustí aplikácia Instant Memo a vy môžete začať písať, kresliť, ťukať.

Perfektnou vychytávkou je, že tablet môžete využiť ako sekundárny displej pre váš notebook vďaka Lenovo Project Unity. Takto môžete využiť dotykový displej a stylus.

Vzadu sa nachádza Mpx objektív s automatickým zaostrovaním, ktorému sekunduje 5 Mpx širokouhláč. Na prednej strane nájdete 8 Mpx fotoaparát s fixným ostrením a senzorom prítomnosti a rozpoznania tváre. Lenovo nezabudlo ani na audio. Priestorový zvuk zabezpečujú 4 JBL reproduktory s podporou Dolby Atmos a Lenovo Premium Audio.

V prípade, že rozmýšľate, či je Tab P12 Pro vhodný na cesty, alebo skôr na domáce používanie, z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že ho využijete v oboch prípadoch. Vďaka stylusu poslúži tablet na písanie poznámok, ale i na sofistikovanejšie činnosti.

Lenovo vyrobilo produkt, ktorý si nekladie za cieľ niečo dokázať, no napriek tomu môže ľahko ukázať, že aj dnes sa dajú nájsť tablety, ktoré nie sú len prerastenými smartfónmi.

Lenovo Tab P12 Pro je tablet, ktorý po pripojení klávesnice dokáže nahradiť počítač, no jeho hlavné využitie je v skvelej mobilite, vďaka ktorej si ho viete vziať kamkoľvek. S hmotnosťou zhruba 550 gramov ho v taške určite nepocítite. SIM karta sa postará o 5G internet kdekoľvek, na micorSD kartu si viete nahrať tisícky dokumentov a pracovať na nich tam, kde sa cítite pohodlne. Bez obmedzovania. Slobodne.

Podcast vznikol v spolupráci s partnerom Lenovo.

Zdroj