Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Prehrieva sa vám smartfón? Razer má pre vás vetrák aj s RGB podsvietením

Prehrieva sa vám smartfón? Razer má pre vás vetrák aj s RGB podsvietením
Zdroj | Razer
Stanislav Vinc
Prehrieva sa vám smartfón? Razer má pre vás vetrák aj s RGB podsvietením
Zdroj | Razer
Zdroj | Razer

Herná spoločnosť Razer predstavila nový externý chladič Phone Cooler Chroma pre smartfóny aj vo verzii s MagSafe pre iPhone. Chýbať mu nebude ani RGB podsvietenie.

Ešte pred pár rokmi bola doménou serióznych hráčov platforma PC, prípadne občas aj herné konzoly. Dnes sa už celosvetové turnaje s miliónovými odmenami hrávajú pokojne aj na smartfónoch. Podpísal sa pod to najmä rapídny nárast ich výkonu, vďaka čomu si už dnešné modely bez problémov poradia aj s graficky a výpočtovo náročnejšími titulmi.

Špeciálne na mobilné hranie sa orientujú viaceré Android smartfóny, ktoré aktuálne dominujú aj rebríčkom najvýkonnejších smartfónov na trhu. Tieto modely často disponujú aj špeciálnym chladením s odparovacou komorou či dokonca ventilátorom. Apple sa takýmto extrémnym riešeniam prirodzene vyhýba.

Je vôbec otázkou, či iPhone nejaké chladenie potrebuje, no Razer má na to jasný názor. Serióznym hráčom na tejto platforme chce ponúknuť externý vetrák Phone Cooler Chroma s RGB podsvietením, ktoré je už neodlučiteľnou súčasťou sveta gamingu.

Zdroj | Razer

Nový doplnok je dostupný aj v univerzálnej verzii s možnosťou prichytenia na prakticky akýkoľvek smartfón. Hviezdou večera je však verzia určená pre modely iPhone 12 a 13, na ktoré sa dokáže prichytiť magneticky pomocou portu MagSafe. Ten síce Apple využíva aj na bezdrôtové nabíjanie, no nie reverzne. Phone Cooler Chroma tak bude potrebné napájať externe pomocou USB-C kábla. Prečo Razer nepoužil Lightning je zrejme jasné, vyhol sa tým ďalším licenčným poplatkom pre Apple.

Zdroj | Razer

Vetrák so siedmymi lopatkami by mal byť pri 30 dB pomerne tichý aj pri maximálnej záťaži. O tom, aký bude účinný v odvádzaní tepla, Razer nič nehovorí, hoci uvedenie odhadovaného poklesu teplôt je pri chladiacich riešeniach nielen v hernom svete štandardom.

Pozrite si

Netflix sprístupnil prvé hry čím testuje chystanú hernú službu Netflix Games

Razer Phone Cooler Chroma s podporou MagSafe je už na vybraných trhoch aktuálne v predaji za necelých 60 dolárov. Za rovnakú cenu je v predaji aj univerzálna verzia pre prakticky akýkoľvek smartfón či starší iPhone.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj