Predaje VR zariadení zverejnené, je Oculus Rift prepadák?

ZDROJ | SuperData Research

Firma SuperData Research, ktorá sa venuje prieskumu trhu, zverejnila odhadované predaje VR zariadení. Niektoré čísla sú skutočne pozoruhodné.

Vysoká cena, nedostatok obsahu a stále nízka kvalita obrazu spôsobujú, že s predajmi VR zariadení to nie je až také ružové. Aj keď máte kvalitné zariadenie, ktoré vám sprostredkuje kvalitný virtuálny zážitok, obmedzuje vás množstvo káblov. Na druhej strane virtuálna realita pre smartfóny je obmedzená displejom samotných smartfónov a tiež sa nejedná o žiadnu slávu.

SuperDara Research odhalil, že najpredávanejšie VR zariadenie je Samsung Gear VR, ktoré bolo vyvinuté v spolupráci s Facebookom. Samsung predal okolo 782 000 kusov týchto populárnych VR zariadení za prvý štvrťrok tohto roku celosvetovo.

ZDROJ | SuperData Research

Pozrite siV Bratislave vznikla nová VR herňa Futureye

Na druhom mieste sa umiestnil PlayStation VR, ktorý síce ponúka kvalitu ale aj vyššiu cenu. Počet predaných kusov sa však ani zďaleka nedoťahuje na Samsung Gear VR. Headsetu od Sony sa predalo 375 000 kusov.

Na treťom mieste skončil Google Daydream s počtom 170 000 predaných kusov. Nasleduje HTV Vive s 95 000 a na poslednom mieste sa umiestnil prekvapivo Oculus Rift, ktorý predal iba 64 000 kusov.

ZDROJ | SuperData Research

Pozrite siVR budúcnosti – Microsoft a thyssenkrupp plánujú menšiu revolúciu

Čísla sú však úmerné aj cene za jednotlivé headsety a samozrejme dostupnosti. Samsung Galaxy smartfóny patria medzi veľmi dobre predávané telefóny a samotný headset stojí okolo 100 eur. Samsung však zvykne v rámci akcií tento headset rozdávať aj zdarma ku telefónu, takže aj to ovplyvňuje celkové čísla.

To isté platí aj pre PlayStation VR, ktoré síce nedostanete ku konzole zdarma, no PlayStation 4 je najpredávanejšia konzola na trhu s viac ako 60 000 000 predanými kusmi. Samotné PlayStation VR však stojí okolo 400 eur.

ZDROJ | SuperData Research

Pozrite siSony PlayStation VR: cenovo dostupná virtuálna realita

Oculus Rift síce pôsobí najprofesionálnejšie, no pri cene vyše 700 eur vyvoláva u potenciálnych zákazníkov otázku, či sa radšej neuspokojiť niečím lacnejším, obzvlášť, keď samotná technológia VR je ešte len v plienkach. Ako ste na tom vy, kúpili by ste si niektorý zo spomínaných VR zariadení, alebo už niektoré z nich máte?

ZDROJ | SuperData Research

ZdrojSuper Data Research,VentureBeat

Komentáre k článku