Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Predajcovia áut sa prispôsobujú koronakríze, nové auto vám privezú priamo domov

Predajcovia áut sa prispôsobujú koronakríze, nové auto vám privezú priamo domov
Zdroj | rupixen.com
Stanislav Vinc
Predajcovia áut sa prispôsobujú koronakríze, nové auto vám privezú priamo domov
Zdroj | rupixen.com
Zdroj | rupixen.com

Zatiaľ čo kamenné predajne zostávajú v čase celosvetovej pandémie zatvorené, internetové obchody sa tešia vysokým obratom. Situácii sa tak napokon museli prispôsobiť aj automobilky, z ktorých mnohé spustili internetový predaj aj na Slovensku.

Internetový predaj áut sa pri väčšine značiek ešte donedávna končil pri konfigurátore, po ktorom nasledovala povinná návšteva najbližšej predajne z oficiálnej distribučnej siete. Keďže ale kamenné predajne zostávajú nateraz kvôli šíreniu ochorenia COVID-19 zatvorené, automobilky sa museli prispôsobiť novej dobe. Vozidlo si tak v niektorých prípadoch môžete nechať doručiť až pred dvere.

Zdroj | bruce mars

Ktoré automobilky ponúkajú online predaj?

Predajne automobilky Dacia sú z dôvodu nariadenia vlády SR zatvorené, no nové vozidlá tejto značky si môžete prezrieť vo virtuálnom showroome. Na základe filtra sa môžete zorientovať v ponuke aj podľa modelov, použitého paliva, farby a ceny. Pri každej ponuke je zobrazená aj lokalita, kde je konkrétne vozidlo naskladnené.

Automobilka Ford ponúka v rámci online predaja vozidlá zo skladových zásob cez webstránku fordskladom.sk. Všetky vozidlá v ponuke sú okamžite k dispozícii a navyše aj so zľavou do výšky 5 000 €. Po výbere modelu nasleduje kontaktovanie predajcov, ktorí sa postarajú o vyhotovenie ponuky. Objednané vozidlo doručí predajca až k domu.

V predaji vozidiel pokračuje aj Hyundai, ktorý do online priestoru presunul ponuku skladových vozidiel, ale aj konfigurátor, na ktorého konci je možné finálnu objednávku odoslať priamo predajcovi. Ten sa na diaľku postará o vypracovanie ponuky vrátane financovania.

Až k dverám si online môžete objednať aj vozidlá značky Opel. Ako v prípade väčšine automobiliek, aj v tomto prípade máte na výber zo skladových zásob na stránke online.opel-ihned.sk. V súčasnosti má Opel k dispozícii viac ako 800 skladových vozidiel. Po výbere konkrétneho vozidla prebieha komunikácia a predaj telefonicky alebo mailom. Vydezinfikované vozidlo vám predajca doručí priamo domov.

Pozrite si

Deti môžete zabaviť aj bez YouTube, stačia „rozhlasové“ rozprávky

Do online priestoru sa presunul aj predaj v rámci automobilky Peugeot, ktorý týmto spôsobom záujemcom ponúka skladové, predvádzacie a jazdené vozidlá, ale aj online 3D konfigurátor, z ktorého objednávku je možné odoslať online vybranému autorizovanému predajcovi. V tomto prípade schválenie zmluvy prebieha výhradne prostredníctvom e-mailovej komunikácie, v rámci ktorej stačí odoslať podpísanú a oskenovanú zmluvu predajcovi.

Samotné odovzdanie vozidla prebieha priamo pred showroomom, pričom predajca sa v tomto prípade postará nielen o odovzdanie, ale aj vybavenie dokladov a prihlásenie vozidla. Všetky informácie o internetovom predaji vozidiel a prípadnom servise združuje automobilka na novej špeciálnej webstránke.

Onlinový a telefonický kontakt ponúkajú v rámci mimoriadneho režimu SEAT@Home aj predajcovia automobilky Seat. K dispozícii ponúka svoje skladové vozidlá, ako aj online konfigurátor naviazaný na vzdialený kontakt s autorizovanými predajcami.

Pre záujemcov o vozidlá ŠKODA je k dispozícii tzv. Live Showroom, v ktorom sú ponúkané skladové zásoby vozidiel. Na stránke auto-ihned.sk si aktuálne môžete vybrať z viac ako 1 900 vozidiel s rôznymi motorizáciami a stupňami výbavy.

Pozrite si

AKO nakupovať efektívne s aplikáciami?

Webstránka združuje skladovú ponuku viacerých autorizovaných distribútorov. Ponuku najbližšieho obchodníka je možné zobraziť samostatne pomocou podrobného filtra, ktorý ponúka aj výber vozidiel podľa modelu, motorizácie, výbavy, farby alebo ceny.

Japonská automobilka na našom trhu stavila na tzv. Toyota Online Showroom, resp. virtuálne prehliadky vozidiel. Na stránke toyota.sk si stačí vybrať model, najbližšieho predajcu a vyplniť kontaktné údaje. Predajca vybraného showroomu sa následne pomocou videohovoru postará o virtuálnu prehliadku, výber vybavenia, farbu karorésie a interiéru alebo aj možnosť financovania.

Po výbere všetkých parametrov je zákazníkovi kuriérom zaslaná kúpnopredajná zmluva a auto odovzdané podľa dohodnutého spôsobu. Slovenské zastúpenie automobilky pritom pripúšťa, že takéto riešenie bude ponúkať naďalej aj po skončení súčasnej krízy.

Pozrite si

Ako mení koronavírus vaše spotrebiteľské správanie?

Volkswagen na svojej webstránke o mimoriadnom režime predaja odkazuje záujemcov priamo na telefonický a online kontakt konkrétnych predajcov. K dispozícii je však stále aj online konfigurátor a online výber skladových vozidiel.