Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Prečo sme si v redakcii obľúbili skladacie smartfóny s ohybným displejom?

Prečo sme si v redakcii obľúbili skladacie smartfóny s ohybným displejom?
TECHBOX
Prečo sme si v redakcii obľúbili skladacie smartfóny s ohybným displejom?

Povedzme si na rovinu, smartfóny sú každým rokom lepšie a lepšie, no už dlhšie nepriniesli zásadnú revolúciu… až do doby, kedy Samsung neukázal svoje skladacie zariadenia Galaxy Z Fold a Z Flip. Tie sú v najnovšej 3. generácii mimoriadne vydarené a v našej redakcii si na nich „fičíme“ naplno.

Možno si to až tak mnohí neuvedomujeme, no skladacie smartfóny s ohybným displejom prinášajú nový pohľad na zariadenia v našich vreckách, bez ktorých si už nevieme predstaviť náš život. Technológia ohybného displeja dospela do štádia, kedy z inovačných centier výrobcov mohli prísť až k nám. A to je dobre. Značí to, že sú dostatočne otestované, aby sme si ich mohli užívať každý deň.

Absolútnym lídrom v skladacích smartfónoch je Samsung. Zatiaľ, čo íní svoje smartfóny s ohybným displejom len pripravujú, alebo ponúkajú iba na vybraných trhoch, my si môžeme naplno užívať výhody už tretej generácie takýchto zariadení aj na Slovensku. Ak máte radi kompaktnejšie rozmery oceníte skôr model Samsung Galaxy Z Flip3 5G. Naopak, ak využijete výhody veľkého „tabletu“ v kompaktnom tele nielen na prácu, ale i zábavu, poteší vás model Samsung Galaxy Z Fold3 5G, na ktorý náš Roman – zakladateľ TECHBOX.sk nedá dopustiť.

Roman vždy rád experimentoval, zatiaľ čo iní sa na modely rady Note s perom S Pen pozerali cez prsty, užíval si naplno ich výhody už od prvej generácie. Treba uznať, že majiteľov modelov Z Flip a Z Fold pribúda raketovo a ak raz vyskúšate potenciál skladacieho smartfónu, garantujeme vám, že cesta späť už pravdepodobne nenastane. Prečo je to tak?

Pozrime sa najskôr na Samsung Galaxy Z Flip3 5G, ktorý v našej redakcii používa denne Lissett. Jej recenzia smartfónu začína slovami: „Vždy som bola priaznivcom a používateľkou „véčok“. Keď sa z trhu vytrácali, stále som dúfala, že sa raz vrátia a v malom kompaktnom tele nájdem to, čo mi neponúkli súčasné dizajny smartfónov.“… a našla. Véčkový skladací smartfón Z Flip3 5G vďaka ohybnému displeju zaujme najmä kompaktnosťou. V zloženom stave sa zmestí do akéhokoľvek malého vrecka či kabelky a je vynikajúcim štýlovým doplnkom.

Do tohto smartfónu sa dá zamilovať už od prvého rozbalenia. Výhodou je, že v zavretom stave vidíte všetky dôležité informácie na vonkajšom 1,9″ AMOLED displeji. Môžete v zavretom stave aj fotografovať. To pravé orechové však príde po otvorení priam umeleckého diela vo vašich rukách. Ohúri vás nádherný 6,7-palcový DYNAMIC AMOLED displej, ktorý môžete používať ako bežný výborne vybavený smartfón. Aby nie, Samsung do takto malého zariadenia zmestil mimoriadne výkonný hardvér aj s vynikajúcimi fotoaparátmi. Ochudobnení tak nebudete v žiadnom smere.

Pozrite si

Samsung Galaxy Z Flip3 5G nie je len módny výstrelok

Čo vás však poteší je možnosť používať smartfón aj s naklopeným displejom. Načo je to dobré? Tak napríklad počas lakovania nechtov si kľudne pozriete vaše obľúbené videá alebo web stránky. Nepotrebujete žiadny stojan, kĺb smartfónu vám umožní roztvoriť ohybný displej do akejkoľvek želanej polohy.

Ohybný displej má výhodu aj pri fotografovaní. Nepotrebujete žiadny statív, jednoducho smartfón položíte na akúkoľvek podložku a môžete fotografovať. Množstvo aplikácií je ohybnému displeju dokonca prispôsobené, takže sa o nič nestaráte, len si užívate výhody takto dokonale navrhnutej konštrukcie. V prípade fotoaparátu sa vám napríklad zobrazia všetky ovládacie prvky v spodnej časti displeja. Praktické, že?

Ak však chcete od smartfónu ešte viac, môže vás zaujať práve model Samsung Galaxy Z Fold3 5G. Tu totiž môžete mať neustále vo vrecku displej, aký by ste bežne nikdy do vrecka nezmestili. Fold3 5G má po otvorení až 7,6-palcový displej, na ktorom sa nielen dobre pracuje, ale užijete si aj fotografie, videá či viac prežijete browsovanie na internete alebo na sociálnych sieťach. O aplikáciách na úpravu textu, ale i kalendári ani nehovoríme – toto bude váš obľúbený spoločník.

Samsung Galaxy Z Fold3 5G je pritom pomerne kompaktné zariadenie, v zavretom stave má len 67 mm na šírku. Plne viete celý smartfón ovládať cez vonkajší displej, ten má 6,2″ a detailné HD+ rozlíšenie. Dokonca si viete sami navrhnúť, ako bude vyzerať vaša obrazovka na vonkajšom displeji a ako na vnútornom displeji.

To, čo však zažijete po otvorení skladacieho smartfónu s ohybným displejom, nezažijete pri žiadnom inom telefóne. Obrovský 7,6-palcový displej je zážitok, ktorý budete chcieť zažívať neustále. Prehliadanie sociálnych sietí či web stránok razom dostáva novú úroveň. Akoby ste mali v rukách tablet, ale mimoriadne kompaktný. Vidíte viac a zažívate viac. Je to návykové, bude sa vám čokoľvek dobre čítať, verte nám. Pozývame vás aj na náš portál TECHBOX.sk, cez displej modelu Z Fold3 5G to je skvelý zážitok.

Úplne nový rozmer dostávajú aj fotografie a videá. Totiž, jedným pohybom prsta si môžete zobraziť obsah na celom displeji. To platí aj pre videá vrátane YouTube. Stačí ich roztiahnuť na celý displej a môžete si užívať sledovanie, ako vám neponúkne žiadny iný smartfón.

Pozrite si

Prečo je Samsung Galaxy Z Fold3 5G smartfón, ktorý už nepustíte z rúk?

Všimnite si, že vás nebude rušiť ani objektív fotoaparátu pre videohovory či selfie fotografie. Ten je totiž ukrytý „pod displejom“, naozaj! Pozrite si na fotografii nižšie ten rozdiel, vľavo je totiž pôvodná verzia Samsung Galaxy Z Fold2 ešte s klasickým fotoaparátom v displeji. Vpravo na fotografii vidíte, ako sa dokáže fotoaparát modelu Z Fold3 5G „skryť“. Mimochodom, aj tento ohybný displej patrí medzi špičku na trhu, podporuje napríklad aj 120 Hz technológiu.

Rozhodne sa ohybného displeja nemusíte obávať. V redakcii sme napríklad používali už model Z Fold2 od jeho uvedenia na trh. Displej vydržal bez akéhokoľvek poškodenia mimoriadne náročné podmienky. Aktuálna generácia modelu Z Fold3 5G je však ešte ďalej, celý smartfón je v zavretom stave užší a po roztvorení doslova nevnímate pocit, že sa pozeráte na ohybný displej. Navyše sa smartfón aj v otvorenom stave výborne drží. Novinkou je pritom podpora IPX8. Áno, aj tu nechýba odolnosť voči ponoreniu do vody do 30 minút. Ošplechnutie či používanie počas dažďa tak vôbec neuškodí.

Potenciál veľkého displeja však nekončí. Okrem toho, že tu budete mať vždy na ploche poriadok, máte prehľad vo vašom kalendári, poteší vás aj funkcia Multi View. Vďaka postrannému panelu – Taksbaru si totiž na plochu môžete zvoliť vybrané aplikácie, ktoré používate najčastejšie. Môžete tak mať v jednej časti displeja napríklad YouTube prehliadač, v ďalšej kalendár a v ďalšej internetový prehliadač. Výhodou je, že si viete medzi otvorenými oknami jednoducho kopírovať text, čo sa hodí pri komunikácii v messenger aplikáciách. Dokonca si viete veľkosť jednotlivých okien prispôsobiť podľa vlastnej chuti. Je na vás či si naraz zobrazíte 2 alebo 3 aplikácie.

Podobne, ako pri smartfóne Z Flip3 5G, aj v tomto prípade viete kĺb nechať v akejkoľvek polohe. Pri raňajkách si tak pozriete obľúbené video bez toho, aby ste potrebovali stojan.

Výhodou je, že množstvo aplikácií sa polohe displeja prispôsobuje, a tak napríklad pri fotoaparáte máte v jednej časti pootvoreného ohybného displeja snímanú scénu a na druhej ovládacie prvky či posledné nasnímané fotografie. A ak si robíte napríklad rodinné fotografie, nebudete potrebovať žiadny statív – jednoducho smartfón položíte v polootvorenom stave na akúkoľvek podložku.

Na svoje si prídu aj priaznivci S Pen. Totiž Samsung Galaxy Z Fold3 5G podporuje prácu s dotykovým perom, takže ak ste radi používali zariadenia Note, budete tento smartfón milovať – všetky možnosti práce s S Pen si užijete ešte na väčšom displeji, aké kedy smartfóny Note ponúkli. Dotykové pero je však k dispozícii za príplatok, nie je súčasťou predajného balenia.

Ste pripravení na budúcnosť? My v redakcii sme. Zariadenia Samsung Galaxy Z Flip3 5G a Z Fold3 5G prinášajú skutočnú revolúciu, vďaka čomu doslova znovu objavíte čaro smartfónov. Najlepšie na tom je, že si ich viete kúpiť výhodne aj k vášmu paušálu u slovenských operátorov alebo na stránkach Samsung. Pre ktorý sa rozhodnete?