Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Pre banalitu mieri štvrťmilióna Mercedesov naspäť do servisu

Pre banalitu mieri štvrťmilióna Mercedesov naspäť do servisu
Richard Pliešovský
Pre banalitu mieri štvrťmilióna Mercedesov naspäť do servisu

Mercedes-Benz práve rozbehol rozsiahlu zvolávačku, týka sa viacerých modelov, vrátane najnovších vozidiel. Ide o vážne bezpečnostné hlásenie, spôsobuje ho však smiešna chyba, ktorá sa vôbec nemusela stať.

Týka sa to presne 234 862 vozidiel, zoznam dotknutých modelov pokrýva takmer celú sériu automobilov Mercedes-Benz. Nájdete medzi nimi dokonca Mercedes-Maybach za 220 000 dolárov, ale najmä vozidlá triedy CLA 2017-2022, GLA, GLE, GLS, SLC, A, AMG GT, C a ďalšie. Dotknuté automobily siahajú až do roku 2017, drvivá väčšina však bola vyrobená v období 2019 až 2021.

O čo ide? Problém sa týka systému tiesňového volania. Ten môže zlyhať a spôsobiť, že vodič nebude môcť kontaktovať pomoc v prípade nehody. Chybu zapríčiňuje chyba v softvéri SIM karty, ktorá sa nemusí spojiť s mobilným signálom. Systém tiesňového volania áut sa totiž spolieha na mobilné pripojenie.

Mercedes informoval predajcov vozidiel už koncom mája, zákazníkov plánuje kontaktovať priebežne a to až do 19. júla. Náprava poruchy sa realizuje cez bezdrôtovú aktualizáciu (OTA), resp. priamo u predajcu. Podobné problémy riešil nedávno Ford, ale i ďalšie automobilky. Aj vtedy pomohla OTA. Je to pohodlnejšie nielen pre obchodníkov, ale hlavne motoristov, ktorí sa takto nemusia spoliehať na servis.

Pripomíname, že niektoré zvolávané modely mali už v minulosti problémy. Portál Carbuzz spomína Mercedes-Benz triedy C 2021. Niektoré vozidlá mali začiatkom roka 2022 problémy s nefunkčným displejom spätnej kamery. Ďalšie štyri menšie zvolávačky boli oznámené minulý rok.

Pozrite si

Ako fungujú asistenti v elektromobile EQS? Otestovali sme aj záchrannú uličku

Ako vidíte, ani takú noblesnú značkou, akou Mercedes-Benz nepochybne je, neobchádzajú problémy. Systém tiesňového volania sa bude dať našťastie opraviť komfortne a azda to každý urobí čo najskôr, ešte pred cestou na dovolenku.

Zdroj