Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Pracovný notebook so špičkovým zabezpečením? Skúste nový Dynabook Tecra!

Pracovný notebook so špičkovým zabezpečením? Skúste nový Dynabook Tecra!
Zdroj | Dynabook
Michal Sobek
Pracovný notebook so špičkovým zabezpečením? Skúste nový Dynabook Tecra!
Zdroj | Dynabook
Zdroj | Dynabook

Spoločnosť Dynabook, ktorá sa zaoberá výrobou a distribúciou prémiových notebookov, uvádza na trh tri konfigurácie svojho zariadenia s názvom Dynabook Tecra A50-J.

Pozrite si

ASUS na CES 2022 ukázal nové ZenBooky. Prišli o tradičný dizajn aj logo!

Notebooky radu Tecra sú najpredávanejším radom v Európe. Ich konštrukcia vychádza z 35-ročných skúseností s výrobou notebookov a je oceňovaná pre svoju odolnosť, mobilitu aj eleganciu.

Zdroj | Dynabook

Notebooky spoločnosti Dynabook sa vyznačujú charakteristickým zvlneným vekom vo farbe Mystic Blue a navyše je to možné otvoriť až do uhla 180 stupňov. Telo je hrubé len 19,9 mm a hmotnosť je 1,65 kilogramu.

Samotné telo notebooku spĺňa certifikáciu odolnosti MIL-STD-810H, vďaka ktorej vydrží pád, zmenu teplôt, vlhkosť, vibrácie a nárazy. To určite veľa ľudí dokáže oceniť, že sa o svoje zariadenie pri každom náraze nemusia báť.

Rad Tecra A50-J má vpredu 15-palcový displej s Full HD rozlíšením a pomerom strán 16:9. Nad ním sa nachádza základná HD webkamera s posuvným krytom pre ochranu súkromia. Videohovory budú lepšie aj vďaka duálnemu mikrofónu s funkciou potlačenia ruchu a kvalitným stereo reproduktorom s podporou technológie DTS.

Zdroj | Dynabook

Notebook sa pýši procesormi Intel Core 11. generácie a grafickou jednotkou Intel Iris Xe. To je dostatočný základ pre kancelársku prácu a najlepšiu produktivitu.

Okrem toho Dynabook vylepšil technológiu chladenia a ventilátory sú naozaj veľmi tiché. Mnohých určite poteší podsvietená klávesnica s numerickým blokom, ktorá je navyše odolná voči poliatiu vodou.

Notebook Dynabook Tecra A50-J sa pýši aj antibakteriálnou vrstvou, ktorá eliminuje zachytávanie až 99 % baktérií. Vhod príde aj funkcia rýchlo nabíjania. 40 % dosiahnete iba za 30 minút.

Zdroj | Dynabook

Základné prvky robustného zabezpečenia na hardvérovej úrovni tvoria vlastný BIOS Dynabook a Trusted Platform Module 2.0, ktorý zabezpečuje šifrovanie uložených dát. Pre overenie prístupu k systému môžu používatelia zvoliť kombináciu čítačky odtlačkov prstov a rozpoznávania tváre pomocou Windows Hello.

Zaujímavým prvkom je aj vstavaná čítačka čipových kariet. Vo vnútri sa nachádza operačný systém Windows 10 Pro s aktualizáciou na Windows 11. Tá príde v najbližších týždňoch.

Bohatá konektivita zahŕňa HDMI, dvojicu USB-C s podporou Thunderbolt 4, dvojicu USB-A 3.2, konektor RJ-45 a čítačku microSD kariet. Nechýba Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1.

Zdroj | Dynabook
Pozrite si

TCL má už aj notebook so 4G. Poháňa ho Qualcomm Snapdragon

K dispozícii budú tri konfigurácie: model Dynabook Tecra A-50-J-16U s Intel Core i5, 8 GB RAM a 512-gigabajtovým úložiskom za zhruba 1 136 eur, Dynabook Tecra A-50-J-13O s Intel Core i7, 16 GB RAM a úložiskom s kapacitou 1 TB za 1 477 eur a vrcholná konfigurácia s LTE modulom Dynabook Tecra A-50-J-17R s Intel Core i7, 16 GB RAM a 512-gigabajtovým úložiskom za rovnakých 1 477 eur.

Dynabook patril roky pod spoločnosť Toshiba, ale v posledných rokoch sa jeho väčšinovým vlastníkom stala spoločnosť Sharp. Značka naďalej poskytuje kvalitné a spoľahlivé zariadenia.