Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Pozrite si Oscarové filmy už dnes na streamovacích službách

Pozrite si Oscarové filmy už dnes na streamovacích službách
Zdroj | Oscars
Michal Spiegel
Pozrite si Oscarové filmy už dnes na streamovacích službách
Zdroj | Oscars
Zdroj | Oscars

Kde všade si môžete pozrieť Oscarové filmy, ktoré získali najprestížnejšiu filmovú cenu? Prinášame vám tipy, na ktorých streamovacích službách ich nájdete.

Udelovanie cien Akadémie sa tento rok nieslo v znamení kontroverzie a oslava skvelých víťazných filmov bola žiaľ prekrytá fackou Willa Smitha komikovi Chrisovi Rockovi za urážku jeho manželky. Napriek tomu vám prinášame prehľad, na ktorých streamovacích službách si môžete jednotlivé víťazné filmy pozrieť.

CODA

Apple TV+

Prekvapivým, no zaslúženým víťazom tohto roka je film CODA. Ten sleduje Ruby, ktorá je potomkom nepočujúcich rodičov a ako jediná z rodiny počuje. Zároveň má výnimočný spevácky talent. Keď rodinný biznis zažíva problémy, musí sa rozhodnúť či pôjde za svojim snom alebo pomôže rodine. Okrem ceny za najlepší film, si CODA odniesla Oscara za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe, ktorého získal hluchonemý herec Troy Kotsur a za nejlepší adaptovaný scenár.

King Richard

HBO Max

Will Smith, ktorý si odniesol sošku za najlepší mužský herecký výkon, si zahral hlavnú úlohu vo výbornom životopisnom filme King Richard. Ten sleduje príbeh Richarda Williamsa, otca najslávnejších tenistiek, Venus a Sereny Williamsových. Film spracováva ich detstvo a podrobný plán urobiť zo svojich detí svetové šampiónky napriek tomu, že vyrastali v chudobnom Comptone v Los Angeles.

Dune

HBO Max

Výborné filmové spracovanie ešte lepšej knižnej adaptácie od Franka Herberta. Príbeh sleduje osudy mladého Paula Atreidesa, ktorý sa sťahuje na púštnu planétu Arrakis, ktorú má jeho rodina spravovať. Začína sa boj o moc a vzácne korenie, ktoré je dostupné iba na tejto planéte. Veľkolepý sci-fi film si odniesol najväčší počet Oscarov. Konkrétne ich získal za kameru, strih, soundtrack, produkčný dizajn, vizuálne efekty a zvuk.

The Power of the Dog

Netflix

Originálny Western z Netflixu s Benedictom Cumberbatchom v hlavnej úlohe. To je The Power of the Dog. Príbeh sleduje charizmatického, no despotického majiteľa ranču, ktorý sa chová kruto k svojmu bratovi, ktorý domov priviedol svoju novú manželku aj so synom. Pomalá dráma, ktorá je viac zameraná na herecké výkony, kameru a pomalý dej než na akciu a prekvapivé zvraty. Film si na Oscaroch odniesol sošku za najlepšiu réžiu.

 

Zdroj